Кафе муабет

Го држи цврсто за рака и не го пушта: Ова е мажот кој ја прави среќна Тања Савиќ!

Тања синоќа настапи на сплав во главниот град, каде се појави во друштво на својот брат, кого не го пушти од рака...

Пејачката Тања Савиќ повторно е главна тема во медиумите.

Фото Инстаграм/ Тања Савиќ
Фото Инстаграм/ Тања Савиќ

Имено по агонјата која ја доживеа со својот се уште легален сопруг Душан Јованчевиќ, пејачката сега ужива со своите синови кои успеа да ги врати во родната Србија.

Фото Инстаграм/ Тања Савиќ
Фото Инстаграм/ Тања Савиќ
Фото Инстаграм/ Тања Савиќ
Фото Инстаграм/ Тања Савиќ

Тања синоќа настапи на сплав во главниот град, каде се појави во друштво на својот брат, кого не го пушти од рака.

Фото Инстаграм/ Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ

Таа одржа незаборавен настап пред многубројна публика, за кој ќе се зборува долго време.

Фото Србија Данас

Тања блесна во долг цветен фустан, а настапот траеше касно до ноќта.

Инаку пред извесно време Душан за српските медиуми ја обвини Тања дека е лоша мајка.

фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ

Тој ја обвини пејачката за малтретирање на нивните синови психички и физички. Изјавил дека Тања им забранува да разговараат со нивниот татко, и ги тепа како и дека им се заканува да не му ја кажуваат вистината.

фото инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ

Како доказ за неговите тврдења дека Тања, наводно, го изгребала нивниот син, тој на новинарите им испратил фотографии од детето, покажувајќи дека има лузна што изгледа како да е од многу порано.

Тања Савиќ се огласи по овој повод.

фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ

– Знаеме што прави и тој најави дека ќе изјави се за медиумите. Ние знаеме како тој функционира и каква е неговата ментална состојба и не ми е јасно како не ви е јасно на вам новинарите и како верувате на човек кој има нарушување на личноста. Пред некој ден ми се јави и ми рече „Те сакам, чекај ме, сакам да дојдам и да живеам со тебе“, одговорив дека не доаѓа предвид, дека може да ги гледа децата, но дека јас навистина не сакам да имам ништо со него. Вети дека ќе се смени, но има образ како ѓон и јасно е за каков човек станува збор- рече Тања и додаде:

фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото Инстаграм/Тања Савиќ
фото инстаграм/Тања Савиќ

– Јас сум најдобриот денес, утре сум најлошиот. Денес, тој нè сака и обожува и ни симнува sвезди, а потоа е манипулатор. Не би продолжила, сакам мирен живот. Децата се во ред со мене, не им недостасува ништо. Важно е тие да бидат стабилни, да не бидат агресивни, да не фрлаат работи низ куќата како што беше случај порано. Други деца беа кога дојдоа. Тие сами си играа таму, нивната баба се грижеше за нив и тие не беа социјализирани, а сега се е поинаку и споделуваат сè со своите пријатели, ги почитуваат постарите лица, а претходно не знаеја што значи тоа. Правам се што е можно за д апоминуваат време надвор, нема повеќе игри, за разлика од татко им кој им даваше само игри, ги заклучуваше во куќата и така пораснаа. Животот во селото е најздрав за децата – изјави пејачката за „Блиц“.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close