Кафе муабет

Гоца Божиновска стана баба: Пејачката не ја крие среќата – посвети емотивна порака на снаата и внукот!

Мојата Бојана ми ја даде најголемата радост, станав баба, нема посреќна личност на светот од мене...

Бојана Родиќ и Мирко Шијан денеска станаа родители за прв пат и го добија синот на кој му го дадоа името Зоран.

фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ

Гордата баба, Гоца Божиновска проговори и откри колку и е  „полно срцето“ и како се чувствува денес.

Пејачката не ја криеше среќата, па веднаш објасни како се чувствува.

Фото Инстаграм/Мирко Шијан
Фото Инстаграм/Мирко Шијан

– Оваа среќа не може да се опише со зборови, не сум при себе. Не можам да дишам колку што ми е полно срцето. Бабина радост, најубава среќа, мојот прв внук. Мојата Бојана ми ја даде најголемата радост, станав баба, нема посреќна личност на светот од мене – изјави Гоца за Телеграф Џетсет.

фото инстаграм/ Гоца Божиновска

Гордата баба истакна дека покојниот татко на Мирко, Зоран Шијан, по кого внукот го доби името, сигурно ќе биде горд на својот син.

Фото Инстаграм/Гоца Божиновска

– Дете на баба, душо, мојот прв внук. Мојот Мирко стана татко, има ли поголема радост? Шијан сигурно би бил многу горд на него – рече Божиновска.

Фото Инстаграм/Гоца Божиновска

– Ќе има прослави, почекајте, се уште не знам каде сум. Ќе се слави, сигурно, но не знам каде и кога – заврши Гоца.

Фото Инстаграм/Гоца Божиновска

Мирко Шијан им се заблагодари на сите за честитките преку социјалните мрежи, а се огласи и неговата сестра Јелена Вучковиќ, која е пресреќна што стана тетка.

Фото Инстаграм/Јелена Вучковиќ

„Станав тетка, се роди малиот Зоки“, напиша Јелена на Инстаграм.

Фото Инстаграм/Гоца Божиновска

Во една прилика Гоца истакна дека нејзиното внуче ќе биде „крал или кралица на Сурчин“. Гоца Божиновска истакна дека планира да препише сè што има стекнато на нејзиниот внук.

фото инстаграм/ Гоца Божиновска

– Само за да се сакаат и да бидат среќни, јас ќе направам се за да биде така сè додека сум жива – рече таа.

фото инстаграм/ Гоца Божиновска

„Сигурна сум дека сè што стекнав ќе му оставам на моето внуче. Ќе живее како крал, тој ќе биде крал на Сурчин – рече пресреќната Гоца Божиновска.

Освен што истакна дека нејзината снаа е прекрасно воспитана, Гоца во една прилика проговори и за тоа каква е Бојана како домаќинка. Мајката на младиот Шијан истакнува дека Родиќ е неприкосновена во кујната, толку многу што дури и жените на педесет години не можат да и парираат.

фото инстаграм/ Гоца Божиновска

– Бојана се однесува како да има 50 години во куќата. Мислам дека ниту една жена во градот не може да и парира. Таа е таква домаќинка, знае сè, таа готви сè. Велам, секоја чест на нејзините родители. Влегувам во куќата, се вртам, сè е под конец во собата на Мирко. Таа е навистина добра. Таа заслужува многу. Освен убавината, таа е навистина добро дете – искрено рече Гоца во емисијата „Амиџи шоу“.

фото инстаграм/ Гоца Божиновска

Гоца и порано убаво зборуваше за Бојана. Уште од почетокот на нивната љубовна врска, таа истакна дека Бојана е скромно и културно девојче, воспитано, со добри манири и дека со нетрпение чека да се омажи за нејзиниот син.

Фото Инстаграм/Гоца Божиновска
фото инстаграм/ Гоца Божиновска
фото инстаграм/ Гоца Божиновска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close