Кафе муабет

ГОЛЕМ УСПЕХ ДО 25 ЈАНУАРИ: На овие знаци животот драстично ќе се промени!

Ќе работите многу брзо и фокусирано, ќе ви се зголеми способноста за набљудување, па ништо нема да пропуштите...

Меркур на 2 јануари влезе во знакот Водолија каде ќе остане до 25 јануари кога ќе премине во ретроградно движење во знакот Јарец.

фото илустрација

Воздушните знаци, Водолија, Близнаци и Вага, најмногу можат да имаат корист од влијанието на Меркур во Водолија. Попродорните и поуспешните ќе се родат во знакот Бик, Лав и Шкорпија. Ќе ви биде многу полесно да се поврзете со било кој, дури и ако тој е сосема различен од вас. Всушност, најмногу ќе сакате да бидете во друштво на необични луѓе, да ги проширите хоризонтите и познанствата.

фото илустрација

Меркур ќе ви помогне да размислите за плановите за кариера кои можат да добијат прекрасен облик и да се одразат на иднината. Ќе работите многу брзо и фокусирано, ќе ви се зголеми способноста за набљудување, па ништо нема да пропуштите.

фото илустрација

Оваа необична положба на планетата на комуникација малку ќе ни го наруши животот, но на позитивен начин, истакнуваат астролозите.

Можно е да стекнеме некои нови сознанија и да гледаме на животот од поинаков агол. Хороскопот открива дека во овие денови, до 25 јануари, најчесто ќе размислуваме како да ја направиме иднината посветла и попозитивна, пишува Lovesensa.

фото илустрација

Во овој период доаѓа до зајакнување на разумот над емоциите. На некои ситуации на кои порано им пристапувавме со нагласени емоции и импулсивно, сега можеме да ги гледаме од порационална страна. Ова ќе ни значи многу во процесот на одлучување, ќе ги гледате луѓето и ситуациите какви што навистина се. Лошата страна на овој аспект е што често ќе ги игнорираме туѓите емоции, ќе заборавиме колку е важно да носиме „туѓи чевли“ и ќе тешко ги разбереме тајните на срцето на нашиот партнер. Внимавајте на зборовите и работете на развивање на вашата емпатија.

фото илустрација

На полето на кариерата, Меркур во Водолија е поволен бидејќи ќе имаме храброст да ги претставиме нашите идеи на сосема реален и рационален начин. Можно е да го одбиете она што мислите дека повеќе не функционира и да отворите простор за одредени иновации кои можат да ја унапредат вашата кариера. Една од најважните работи е дека ќе ги слушате вашите потреби, па кога ви треба одмор и релаксација, навистина ќе го направите тоа.

фото илустрација

Не бегајте од дискусија во овој период, вашите мислења за различни теми ќе бидат обоени со силно поддржани факти. Ќе уживате во разговори кои поттикнуваат размислување. Добро ќе се најдете во секоја ситуација, дури и во онаа која ќе бара од вас да се прилагодите.

фото илустрација

Обидете се да ја манифестирате напредната енергија на Водолијата во текот на јануари за да го подобрите статусот и финансиската состојба. Не оптоварувајте се со другите, туку фокусирајте се на себе и на вашите скриени желби и неискажани потенцијали. Во вас се кријат бројни таленти, искористете ги на најдобар начин до 25 јануари, кога доаѓа времето на Јарец- принципиелните фанатици кои добиваат се што ќе посакаат!

фото илустрација

Луѓето родени во знакот Јарец никогаш не скршнуваат од својот пат. Безбедно и непоколебливо одат на врвот.

фото илустрација

Тој има огромно воодушевување од оние кои го достигнале врвот пред нив и кои ги пропишале правилата за искачување. Тоа се резервирани, агилни, сериозни и доверливи луѓе.

Сепак, тие често одеднаш се вивнуваат високо во височините, за кои отсекогаш биле длабоко убедени дека навистина им припаѓаат.

За многу луѓе чудно е како Јарците ги добиваат најдобрите работни места, најголемите награди и на крајот ги прескокнуваат сите оние за кои мислеле дека не можат да им бидат конкуренција. Тие често изгледаат крајно безопасни, но всушност се цврсти и силни.

Фото Илустрација

Работат упорно, издржливо, успеваат мирно и воздржано да ги надминат сите притисоци и разочарувања.

Изгледаат и се облекуваат формално, сакаат темни бои, но не се особено оптеретени со модата. Доволно се дисциплинирани дури и да ги остават своите чувства „за подобри времиња“. Меѓутоа, бидејќи животот не може уредно и убаво да се предвиди, тие често се наоѓаат во јаз меѓу емотивните желби и амбициозните планови, па понекогаш сами стигнуваат до целта. За среќа, секогаш имаат време за нив. Колку повеќе години поминуваат, толку помалку тешкотија имаат.

Фото Илустрација

Постепено, незабележливо, со достигнување на целосна зрелост, тие стануваат позадоволни и весели. Изгледаат подобро, животот конечно им го дава она што понекогаш им го одзема на почетокот, особено во младоста. Тие претпочитаат да бидат сами отколку да трпат друштво на луѓе кои ги заморуваат. Премногу се придржуваат до своите принципи и општествено утврдени правила. Кај нив љубовта, речиси никогаш, не може да дојде како „гром од ведро небо“. Тие се фанатици и веруваат во судбина.

Фото Илустрација

Астролозите велат дека овој хороскопски знак најмногу се плаши од сиромаштија, па од самата помисла да ги изгуби своите пари му се создаваат ноќни мори. Тој многу штеди и е најголемиот скржавец во Зодијакот.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close