MAMA

ГОЛЕМ ЕСЕНСКИ ХОРОСКОП: Период на успех за Шкорпиите, Ракот ќе добие љубовен подарок од Венера

Нови изненадувања за многу знаци во зодијакот

Период на успех за Шкорпиите, Ракот ќе добие љубовен подарок од Венера

ОВЕН

Љубов

Планетата Марс ви носи позитивни вести во полето на љубовта. Во текот на октомври, ноември и декември, Марс буди голема енергија, страст и пријатни авантури.

Со партнерот, ќе истражите некои нови области во љубовта за кои досега не сте биле подготвени да ги доживеете, пишува Ловесенса.

Сепак, енергијата на Марс нема да биде доволна за хармонија и стабилност во љубовта затоа што Венера е во неповолна положба до почетокот на зимата. Иако ќе имате можност да сретнете некого, енергијата на Јупитер предизвикува сомнеж и не дозволува да бидете водени од срцето.

Ќе одолеете на неговото влијание само ако доволно верувате во себе. Исто така, Јупитер и Сатурн ќе разбуди емотивни врски, така што врската со партнерот може да стане стресна и тешка. Заклучок – Овен очекува страст во текот на летото, но не и вистинско искуство на љубовта.

Бизнис

Јупитер и Сатурн не дозволуваат на Овните да ги постигнат посакуваните амбиции. Ако сте сакале да побарате поддршка за проект, можеби е подобро да почекате до зима, затоа што разни непријатни ситуации можат да ве чекаат за време на есента.

Ќе ви биде потешко да ги надминете финансиските пречки. Уран во вашата втора астролошка куќа носи економски шокови и високи трошоци. Одложете купување или продажба на недвижен имот.

Здравје

Фокусирајте ја вашата креативна енергија на усвојување здрави навики. Обрнете внимание на вашата диета во текот на есенските месеци и започнете да ги правите физичките активности во кои најмногу уживате.

БИК

Љубов

Љубовта може да ви донесе најубави ситуации за време на есента 2020 година. Иако во врската ве очекуваат неколку проблеми, со помош на позитивниот аспект на Венера, ќе можете да ги решите дилемите и да направите нови планови.

Јупитер носи прекрасни и големи промени на Бикот оваа есен на емотивно ниво, како што се свршувачка, брак или раѓање на дете. Исто така, Сатурн носи среќа на осамениот Бик кој чека да запознае личност и нова љубов која може да трае многу години.

Бизнис

Поволните планети блескаат за вашиот знак на небото во текот на оваа есен и затоа се очекуваат големи можности да успеете и да заработите пари. Венера и Марс придонесуваат за професионален развој и постигнување на разни цели.

Ако сонувате за сопствен бизнис во текот на претходните години и работевте на нејзината реализација, сега можеби е идеална можност да го направите овој потфат. Ве чека добра енергија при потпишување договори, деловна соработка и купување недвижнини.

Здравје

Транзитите на Марс ќе ја разбудат вашата физичка, ментална и духовна енергија. Ве чекаат оптимизам и радост, како и внатрешен мир, што е особено важно за здравјето.

БЛИЗНАЦИ

Љубов

Венера станува поволна дури во ноември, па ве чека бурен период во љубовта. Во меѓувреме, тринокот на Венера и Сонцето исто така може да донесе средби со стари љубови кои можат значително да влијаат на вашиот емотивен живот.

Октомври, ноември и декември се месеци во кои ќе имате голема харизма и моќ на привлечност – зголемената еротска енергија и страста ви носат задоволство во овој период. Можно е оваа есен да не ја сретнете вашата сродна душа, но искуствата што ќе ги имате ќе бидат блага подготовка за средба со неа.

Бизнис

Најважната астролошка работа оваа есен за вашиот знак е дека веќе немате Јупитер во спротивност, а со тоа се намалуваат професионалните тешкотии со кои се соочувавте во минатото. Од друга страна, новите транзити на Јупитер и Сатурн можат да им донесат проблеми на оние што бараат нова работа.

Компликациите ве чекаат кога започнувате нов бизнис, потпишувате договор и особено внимателно разгледајте ги сите околности ако вложувате пари во нешто. Најдобри периоди за службено патување се октомври и ноември.

Здравје

Ве чека силна физичка енергија, но и ризик од лоши навики, нездрава диета и вишок тежина. Се препорачува интензивно да се занимавате со спорт во текот на есента и зимата. Ново хоби може да ви донесе мир и позитивна енергија.

РАК

Љубов

Месецот октомври ви носи зголемени чувства. Венера е одлична за емотивни врски и за сите парови кои имаат намера да направат планови за иднината. Фантастична Венера на небото ви носи можности да го подобрите вашиот љубовен живот.

Ќе можете да ги решите разните недоразбирања со вашиот партнер. Слободните очекуваат нови можности запознавајќи личност која може да ви го украде срцето.

Бизнис

Позицијата на Јупитер и Сатурн не ви носи добри вести во областа на кариерата. Скоро сите ваши работни проекти се тешки за реализација и ќе ви биде тешко да најдете колеги кои можат да ви помогнат да ги реализирате вашите идеи.

Инвестирање пари во нов бизнис во моментов не се препорачува. Бидете многу внимателни кога станува збор за грешки и дополнителни компликации. Многумина ќе бидат отпуштени или сакаат да ја сменат работата заради незадоволство од условите. Можни се ненадејни трошоци.

Здравје

Намалената енергија ве спречува да ги постигнете целите.

ЛАВ

Љубов

Повеќе позитивна енергија во љубовта ве чека благодарение на Венера на небото. Можно е да решите криза во брак или врска што трае веќе подолго време. Сега имате можност да ја зајакнете вашата врска и да ја оживеете со нови заеднички активности.

Осамените срца ќе сакаат да се вратат на својата стара љубов, но размислете внимателно пред да направите чекор назад. Марс ги засилува страстите и моќта на заведување. Ако го отворите срцето и го испуштите минатото, можно е да најдете нова љубов.

Бизнис

Ве чека монотона фаза на работа и ќе сфатите дека не сте посветиле многу внимание на деталите, што може да се покаже како лоша проценка. Резултатите што ги постигнавте во минатото се прилично дискретни, но тоа не треба да ве спречува да постигнете уште повеќе.

Не ви недостасува енергија, а креативната моќ може да биде драгоцена при реализација на нови проекти. Ако размислувате да инвестирате пари со други луѓе, проценете сè внимателно. Продолжете да учите и развивате – секое ново знаење ви носи една голема шанса.

Здравје

Умот и телото се во рамнотежа – вашето здравје е добро.

Девица

Љубов

Венера ви носи силна желба да се заљубите – обидете се да запознаете нови луѓе на нови места. Има голема можност да започнете нова љубовна приказна. Јупитер ви носи посебна енергија доколку сакате да организирате свадба, да планирате дете или заеднички живот.

Ќе бидете неверојатно шармантни, а конечно ќе го ослободите срцето на предрасуди и воздржаност и отворено ќе ги покажете своите емоции. Не плашете се од љубовта, туку препуштете се на нејзината прекрасна енергија.

Бизнис

И во областа на кариерата, ве очекуваат многу поволни планети, особено Сатурн и Јупитер, што може да ви даде шанса да ја постигнете посакуваната цел на вашето работно место. Ако имате нова идеја, ако имате желба да започнете нов проект, обидете се да го постигнете тоа што го сакате во првите денови од октомври.

Можно е да се зголемат приходите, договорите и новата соработка, како и закрепнување по еден предизвик. Имате добра енергија кога станува збор за финансиски инвестиции. Јупитер нуди различни можности за промена на кариерата. Сатурн ви овозможува да ги консолидирате целите што ги постигнувате.

Здравје

Внимавајте на вашата диета, постои зголемен ризик од дебелина.

Вага

Љубов

Најубавиот период за вас на емотивно поле е дефинитивно октомври. Венера поминува низ вашето небо и ви овозможува да ги оживеете убавите и пријатни емоции на љубовта.

Ако сте осамени, тогаш искористете ја прекрасната енергија на Венера со цел да запознаете нови луѓе, да посетите нови места и судбоносни средби. Сепак, постои една пречка – иако Венера ќе биде во позитивен аспект за вашиот знак за време на есента, Марс ќе биде во опозиција.

Оние кои се во подолги врски, тешко ќе најдат рамнотежа во нивниот однос со партнерот. Може да има недоразбирања и големи несогласувања. Слободната Вага треба да го искористи максимално својот пад оваа есен.

Бизнис

Овој период може да се подели во две фази. Јупитер и Сатурн, кој ќе трае до декември 2020 година, носи големи потешкотии во реализацијата на проектите и професионалните пречки, но зимата ќе ви донесе подобар период кога станува збор за вашата кариера.

Несигурност и страв од непознатото ги чекаат оние кои бараат работа за време на есента. Обрнете внимание на ненадејните трошоци. Што и да се случи, важно е да не ја изгубите надежта и да останете весели.

Здравје

Не губете надеж и обидете се да се ослободите од негативните мисли. Лошата енергија и токсичните луѓе лошо влијаат на здравјето.

Шкорпија

Љубов

Ако одлучите да направите големи планови за заеднички живот со вашиот партнер, тогаш есента е идеална за тоа. Јупитер и Сатурн ви носат важни избори како што се брак, да живеат заедно и да размислуваат за потомство.

Љубовната енергија е засилена и внесува свежа енергија во вашата романтична врска. Осамените Скорпии не очекуваат ништо ново за време на есента, но на почетокот на зимата ќе имаат можност да запознаат личност која може да им ги стопли срцата. Бидете внимателни на кого му давате шанса.

Бизнис

Есента е одлична за завршување на проекти што не успеавте да ги заклучите претходниот период. Помеѓу октомври и ноември, Венера може да ви донесе добри финансиски можности и да ја зголеми својата заработка.

Барателите на работа ќе имаат најмногу среќа во интервјуата во раната есен. Одлични сте во тимска работа, ќе имате квалитетни и креативни идеи. Внимателно прочитајте ги договорите. Најдобар период за инвестиции е до средината на ноември.

Здравје

Марс ви носи тензија и нервоза, особено ако сте перфекционист. Не го комплицирајте вашиот живот, направете најдобро што можете и сè ќе биде добро.

Стрелец

Љубов

Венера во октомври ќе ви помага да најдете внатрешен мир, а тоа ќе има позитивен ефект . Наоѓањето добра внатрешна рамнотежа, исто така, позитивно влијае на планирањето и семејниот живот.

Секстилот на Јупитер и Сатурн носи прекрасни промени и стабилност во емоционалните односи, но и значајни животни избори како што се брак или заедничко живеење.

Осамените ќе бидат неверојатно шармантни и во текот на октомври и ноември имаат можност да запознаат личност со која споделуваат слични интереси.

Бизнис

Планетите ви носат и голем пад на деловните активности и подобрување на финансиите. Најголем успех ќе имаат младите луѓе кои бараат нова работа, како и оние кои одат во странство и ја менуваат својата професија.

Секстилот на Јупитер и Сатурн ви помага да ги реализирате своите идеи на дело, а драги луѓе ќе ве поддржат на патот. Ова е одлично време за купување недвижнини. Успехот тропа на вашата врата оваа есен – бидете подготвени да го прифатите.

Здравје

Менталната енергија е повеќе од половина од здравјето и навистина научивте како да го исчистите умот и да ја опуштите душата. Имате неверојатна ментална сила и добра енергија, што ви помага да го одржите целокупното здравје и покрај сите предизвици.

ЈАРЕЦ

Љубов

Многу емотивни проблеми се решени, сега се што треба да направите е да сонувате, да фантазирате и да планирате на емоционално ниво. До крајот на есента добивате и нови љубовни шанси.

Единствената турбуленција ја носи Венера на квадрат – можни недоразбирања и несогласувања во семејството или со партнерот. Јупитер во вашата друга астролошка куќа може да поттикне приказни за потомство. Осамените срца на крајот на есента можат да сретнат личност која ќе го освои нивното срце.

Бизнис

Големи можности ги очекуваат Јарците кои бараат нова работа, особено во првата половина на есента. Многумина ќе инвестираат пари и нови проекти што ќе донесат просперитет и економска предност на пазарот.

Можно е некои да најдат нова работа во друг град или да решат да ја сменат професијата. Планетите ве сакаат многу во областа на вашата кариера.

Здравје

Е имате проблеми со пад на енергијата, но со добра исхрана и соодветна мотивација, можно е да го постигнете она што го сакате.

ВОДОЛИЈА

Љубов

Најважниот период за љубовта сигурно ќе биде почетокот на ноември. Активната Венера со поддршка на Марс им носи силни емоции на сите оние кои сакаат да се вратат на старата љубов.

Нови средби и забавни авантури можат да доведат до нова љубов. Јупитер и Сатурн ве охрабруваат да останете смирени во случај на недоразбирање во семејните односи. Големи одлуки во однос на љубовта ве чекаат само од зимата и почетокот на 2021 година.

Бизнис

Јупитер и Сатурн ви помагаат полесно да се соочите со пречки во вашата кариера и да се подготвите за вистински неверојатен почеток на следната година Овие две планети се во многу позитивен транзит со Сонцето, така што имате можност да започнете и да остварите многу проекти.

Оние што бараат работа треба да ги имаат сите интервјуа до декември. Ќе бидете расположени за тимска работа, затоа побарајте помош од колегите за сè што ви треба. Есента ќе ви донесе подобра финансиска состојба.

Здравје

Е имате одлична физичка и ментална енергија што ќе ви помогне во работата во стекнување нови вештини и одлични идеи.

РИБА

Љубов

Октомври е навистина неповолен месец за љубов. Венера е во опозиција и може да донесе криза во бракот или врска. Време е да разговараме отворено и да дозволиме вистината конечно да излезе на виделина.

Кажете сè што чувствувате, бидејќи само со позитивна комуникација можете да избегнете дополнителни компликации на емоционално ниво. Подобра клима во љубов нè чека во ноември. Премините на Јупитер и Сатурн во овој период ќе ви донесат поволна можност да планирате со личноста што ја сакате.

Бизнис

Ве очекуваат големи пречки во деловниот план. Време е да добиете храброст, да ги надминете и да ги реализирате можностите за напредок во текот на зимата.

Ќе имате големи дилеми и тешки одлуки, но обидете се да решите сè до почетокот на зимата. Побарајте поддршка од колегите и партнерите. Есента напредува во однос на работата, но тоа е важна подготовка за зимата што ни носи економски просперитет.

Здравје

Добрата вест е дека лесно можете да се справите со нервозата и стресот. Ќе можете да дадете се од себе и да работите напорно, и нема да се чувствувате уморни.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close