Кафе муабет

Голема прослава во семејството: Џина Џиновиќ сподели убава вест, Харис и Мелина пресреќни

Кан наполни седумнаесет години...

Синот на фолк ѕвездата Харис Џиновиќ и Мелина, познатата модна дизајнерка, не сака да се експонира во јавноста, па не може ниту да се сетиме кога последен пат сме го виделе на фотографија со родителите или со постарата сестра.

ФОТО: Харис Џиновиќ / Инстаграм

Сепак, Џина неколку пати направи исклучок, па така и сега, а за тоа имаше и добра причина.

фото инстаграм/Џина Џиновиќ

– Роденденот му е за четири минути, сите да му честитате – напиша на шега на Инстаграм покрај фотографијата од нејзиниот помал брат, а набрзо следеше уште една објава.

фото инстаграм/Џина Џиновиќ

Џина со своите придружници сподели и фотографија од прекрасна роденденска торта украсена со 17 свеќички, која најверојатно е нејзиниот подарок за Кан.

Фото: Инстаграм/ Џина Џиновиќ

Судејќи по неколкуте фотографии, синот на Харис Џиновиќ порасна во сериозно момче посветено на спортот, а многумина забележаа дека изгледа неверојатно и потсетува на познатиот татко.

Фото: Инстаграм/ Џина Џиновиќ
ФОТО: Мелина Џиновиќ / Инстаграм

Инаку неодамна и милeничката на Харис и Мелина Џиновиќ, Џина, наполни 18 години и е подготвена да започне ново поглавје од животот на возрасните.

фото инстаграм/Џина Џиновиќ
ФОТО: Харис Џиновиќ / Инстаграм

Имено, Џина изразила желба да живее со своето момче, поради што нејзините родители Харис и Мелина Џиновиќ дошле во жесток конфликт.

Фото: Инстаграм/ Џина Џиновиќ

Имено, Џина е во врска со Андреј Ѓуриќ, фудбалер на „Црвена ѕвезда“, а како што пишува „Стар“, сега ги известила родителите дека сака да се пресели со него во друга земја, штом потпише договор.

Фото: Инстаграм/ Џина Џиновиќ

– Андреј моментално настапува за Ѕвезда, но прашање е кога ќе потпише нов договор и за кој клуб. Целта му е да оди подалеку, поточно да игра во странство, што ќе се случи до есен. Џина и тој се во врска три години и тоа е навистина многу голема љубов, па решила да биде вистински партнер и ако тој оди во странство планира да ги спакува куферите и да оди со него – вели изворот. и додава:

Фото: Инстаграм/ Џина Џиновиќ

– Таа им кажа на Харис и Мелина по што настана џумбус. Харис и кажал дека разбира дека се сакаат и дека треба да му биде голема поддршка, но дека е уште млада да му се посвети и дека треба да размислува за школувањето. Џина му плесна во лице дека сега е полнолетна и сама одлучува што да прави – Харис доживеа уште поголем шок кога Мелина ја поддржа Џина.

Фото: Инстаграм/ Џина Џиновиќ

– Мелина му рекла на Харис да не се нервира и дека Џина е паметна девојка, да ја пуштат и да ја поддржат во одлуката, додава изворот.

фото инстаграм/Џина Џиновиќ
Фото: Инстаграм/ Џина Џиновиќ
Фото: Инстаграм/ Џина Џиновиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close