Кафе муабет

Голема прослава во семејството Шаулиќ- честитки пристигнуваат од сите страни!

Таа со царски рез на свет ја донесе нивната ќерка Лана, која се роди три килограми и при раѓањето доби оценка 10...

Внукот на кралот на народната музика, Шабан Шаулиќ, фудбалерот Лука Аџиќ, и неговата избраничка а од неодамна и неговата сопруга Александра, вчера станаа родители вчера.

фото инстаграм
фото инстаграм

Таа со царски рез на свет ја донесе нивната ќерка Лана, која се роди три килограми и при раѓањето доби оценка 10.

фото инстаграм
фото архива
фото инстаграм

Раѓањето во приватната клиника помина во најдобар ред, а интересно е што раѓањето го водеше професорот Александар Љубиќ, кој пред 23 години и помогна на Санела да го донесе Лука на свет.
Семејството Шаулиќ едвај го чекаше овој момент.

фото инстаграм

Лука и Александра се во врска веќе неколку години, а во март на своите социјални мрежи ја објавија веста дека ќе станат родители.

– Добредојде на свет љубов моја! Тато те сака! Лана Аџиќ – напиша фудбалерот на својот Инстаграм профил.

фото инстаграм
За потсетување, пред изведно време на својот Инстаграм профил, пејачката Илда Шаулиќ прва објави дека семејството чека принова.

[caption id="attachment_149395" align="aligncenter" width="532"] foto instagram

foto instagram
Фото: Инстаграм/ Илда Шаулиќ

Имено, познато е колку Илда е поврзана со нејзината сестра Санела и нејзините деца.
Веста дека синот на Санела, Лука Аџиќ ќе има дете со неговата свршеница буквално и го растопи срцето.

foto instagram
фото инстаграм
foto instagram

Илда беше воодушевена што нејзиниот внук стана татко, а нејзината ќерка ќе има друштво за играње.

– Можеби звучи смешно, но јас сум многу среќна. Сестра ми ги има Уна и Лука, кој е посебен затоа што беше радоста и првото дете што влезе во нашата куќа. Лука е вистинско „дете на тетка“, така што е сосема логично што внимателно следам сè што се случува во неговиот живот. Ова е прекрасно изненадување за сите нас, а исто така сме среќни што има прекрасна свршеница. Друга принцеза наскоро ќе пристигне во нашето семејство – изјави тогаш гордата тетка.

foto instagram
foto instagram
фото инстаграм

Лука Аџиќ е син на Санела Шаулиќ, постарата ќерка на Шабан и поранешниот фудбалер Иван Аџиќ.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

Тој најпрво играше за белградската „Црвена Звезда“ па потоа се пресели во белгискиот првак „Андерлехт“, а моментално игра во холандскиот клуб „Емен“.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close