Кафе муабет

ГОЛЕМА ПРОСЛАВА ВО ДОМОТ НА ХАРИС И МЕЛИНА! Нивната ќерка имаше убав повод за славење

Џина наполни 18 години...

Харис Џиновиќ и Мeлина Џиновиќ имаа посебна причина за славење, имено нивната ќерка Џна Џиновиќ наполни 18 години а го прослави роденденот со своето момче, фудбалерот Андрија Ѓуриќ.

фото Hello magazin

Џина ги дувна свеќите на својата златна торта со розови детали, па го бакна своето момче, а сите фотографии од прославата ги објави на својот Инстаграм профил. Џина доби голем број честитки од нејзините придружници.

фото инстаграм/Џина Џиновиќ

Ќерката на Харис напиша дека не успеала да одговори поединечно, но преку нстаграм им се заблагодари на сите за добрите желби.

фото инстаграм/Џина Џиновиќ

Џина, инаку, е многу популарна на Тик Ток и Инстаграм каде има голем број следбеници.

ФОТО: Харис Џиновиќ / Инстаграм

– Не следам и не ми паѓа на памет. Да следам како ги напучила усните,го истакнала задникот и сега тоа е главната приказна. Не можам да го правам тоа, тоа ја навредува мојата интелигенција. Или да гледам „Задруга“, „Парови“, овие реални шоуа, па не можам да си дозволам, навистина – рече Џиновиќ.

ФОТО: Харис Џиновиќ / Инстаграм

Иако Џина е доста позната на јавноста сепак синот на Харис и Мелина Џиновиќ досега успешно избегнуваше да се појавува во јавноста.

ФОТО: Харис Џиновиќ / Инстаграм

Харис и Мелина важат за хармоничен пар кој со години се обидува на своите деца да им даде целосна приватност и да им дозволат тие самите да го изберат моментот кога би се појавиле во јавноста.

ФОТО: Харис Џиновиќ / Инстаграм

Првиот јавен чекор го направи Џина, седумнаесетгодишната ќерка на Мелина и Харис Џиновиќ, кога ги отвори своите профили на социјалните мрежи. Џина тогаш стана вистинска ѕвезда на „ТикТок“, а во тоа ја поддржуваше нејзината мајка.

ФОТО: Мелина Џиновиќ / Инстаграм

Сепак, Џина не можеше да одолее да не го покаже на јавноста својот брат Кан, кој со години е целосна мистерија за медиумите.

Фото: Инстаграм/ Џина Џиновиќ
Фото: Инстаграм/ Џина Џиновиќ

Синот на Харис и Мелина Џиновиќ порасна во вистинско момче. Згоден, висок и црн, според многумина, Кан наликува на својот татко.

Фото: Инстаграм/ Џина Џиновиќ
Фото: Инстаграм/ Џина Џиновиќ

За потсетување, љубовната приказна на Мелина и Харис трае веќе 16 години, и иако е дури три децении помлада од него, тоа не им пречи тие да бидат среќни и заљубени.

Фото: Инстаграм/ Џина Џиновиќ
фото Hello magazin

Имено, кога ја добија ќерката Џина, Харис Џиновиќ и Мелина, тогаш сè уште Гавриќ,беа во врска две години. Вниманието кое го привлекоа во медиумите поради разликата во години падна во заборав, а сите се прашуваа само едно, кога овој пар ќе стапне на „лудиот камен“? Нешто повеќе од една година подоцна, Мелина на Харис му го роди синот Кан, а дури во 2008 година стана госпоѓа Џиновиќ, со сведочењето на нивните кумови Славица Еклстоун и Филип Цептер.

Фото Инстаграм/Мелина Џиновиќ
ФОТО: Мелина Џиновиќ / Инстаграм
Фото Инстаграм/Мелина Џиновиќ
Фото Инстаграм/Мелина Џиновиќ
ФОТО: Мелина Џиновиќ / Инстаграм
ФОТО: Мелина Џиновиќ / Инстаграм
Фото: Инстаграм/ Џина Џиновиќ
Фото: Инстаграм/ Џина Џиновиќ
Фото: Инстаграм/ Џина Џиновиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close