Дом и семејство

ГОЛЕМА ПРОСЛАВА ВО ДОМОТ НА ДРАГАНА МИРКОВИЌ, ПЕЈАЧКАТА ОБЈАВИ ДОБРА ВЕСТ: Се однесува на нејзината ќерка!

Мануела наполни 20 години...

Пејачката Драгана Мирковиќ е во хармоничен брак со Тони Бјелиќ со кој има две деца, синот Марко и ќерката Мануела.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

За разлика од другите деца на познатите личности со кои често објавуваат слики на социјалните мрежи, кај Драгана Мирковиќ тоа не е случај.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

Вчера беше посебен ден за пејачката Драгана. Имено, нејзината ќерка Маунела го прослави својот дваесетти роденден, што ја прави пејачката пресреќна, а воедно и многу емотивна.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

Со оглед на тоа што пејачката е многу поврзана за својата ќерка со која има отворена пријателска врска, таа на Инстаграм и го честиташе роденденот со емотивна порака.

фото инстаграм/Драгана Мирковиќ

Ќерката и синот на Драгана никогаш не сакале да бидат дел од јавниот свет, а пејачката никогаш и не ги терала на тоа, ниту пак сакала нивните слики да се најдат во весниците.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

Неодамна главна тема во медиумите беше токму ќерката на Драгана за која сите коментираа колку е убава и колку потсетува на нејзината мајка, а сега Мануела го прослави својот 20-ти роденден.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

По тој повод Драгана организираше прослава во нивниот луксузен дом, а ќе се согласите дека украсувањето остава без здив. Се беше во цвеќе и златно бели тонови, а дел од атмосферата пејачката покажа и на Инстаграм.

фото инстаграм/Драгана Мирковиќ

Балоните и тортата со рози во форма на број 20 само додадоа гламур на целокупниот простор, а внимание привлече и букетот овошје.

фото инстаграм/Драгана Мирковиќ
фото инстаграм/Драгана Мирковиќ

Ќерката на Драгана Мирковиќ и Тони Бијелиќ Мануел (20) секогаш велеше дека не сака да биде дел од јавната сцена и дека нејзините фотографии се на социјалните мрежи.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

Нејзините родители ја исполниле нејзината желба, но јавноста едвај чека да слушне што е ново во животот на децата на популарната пејачка.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

Мануела порасна во прекрасно девојче, а нејзината црна коса, полните усни и крупните очи се доказ дека таа е копија на нејзината мајка.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

Дека обожава да патува, доказ се бројните фотографии од луксузните светски дестинации.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

Драгана Мирковиќ, која поседува милиони и живее во вистински замок во Австрија,во една прилика истакна дека нејзините деца се многу скромни. Посебно е интересно тоа со што се занимава нејзината ќерка и покрај богатството што го има семејството.

фото инстаграм/Мануела Бјелиќ

– Моите деца се најнормалните деца на светот, имаа нормално детство и беа одлични ученици. Марко студираше економско право, а интересно е што Мануела додека го завршувала средното образование работела на рецепција во „Рико“ – а тој детал го откри Драгана во емисијата „Прв ред“ и многумина биле пријатно изненадени од оваа изјава.

фото инстаграм/Марко Бјелиќ

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close