Кафе муабет

Голема причина за славење кај Тања Савиќ- пејачката пресреќна, честитки пристигаат од сите страни!

Пејачката не се дели од нив и се обидува да надополни се што им недостасуваше претходниот период...

Пејачката Тања Савиќ конечно е среќна и насмеана заедно со своите синови.

foto instagram
foto instagram

Имено Тања повеќе од една година минуваше низ тежок период бидејќи нејзиниот се уште законски сопруг Душан Јованчевиќ и ги зема децата и без нејзино знаење ги однесе во Австралија.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

Сега по борба од 15 месеци Тања Савиќ повторно е насмеана а во нејзината прегратка се Максим и Ѓорѓе кои успеа да ги врати во Србија.

Пејачката не се дели од нив и се обидува да надополни се што им недостасуваше претходниот период.

foto instagram
foto instagram

Вчера беше роденден на малиот Ѓорѓе а по тој повод Тања реши да му приреди прослава и многу изненадувања.

Таа ги собра неговите пријатели, се погрижи за специјалното украсување, ја украси куќата со балони и нарача мала торта со фудбалски мотиви.

фото инстаграм

– Среќен роденден, сине! Љубов, среќа, радост, храброст – кратко рече таа и објави видео на  социјалните мрежи на кое заедно со децата пее роденденска песна, додека славеникот дува свеќи и си замислува желба.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TANJA SAVIC (@tanja_savic_private)

Душан ја молеше Тања да му се врати!

Како што објавија српските медиуми после целата драма, Душан ја молел Тања и таа да остане во Австралија заедно со него и синовите, тој ветил дека ќе се смени, дека нема да има повеќе испади и нема да биде љубоморен, но таа го игнорираше. Савиќ донесе одлука да не му прости на Душан за агонијата низ која минуваше 15 месеци. Таа не може да заборави што се случуваше, и како тој без нејзино знаење ги однесе синовите на Голд Коуст, па дури и често им бранеше комуникација со неа.

foto instagram
foto instagram
фото инстаграм
фото инстаграм

А, дека Душан сака да биде со пејачката, јасно е од неговата изјава што ја даде за српски Курир.

фото инстаграм
foto instagram
foto instagram

Ги сакам сите тројца повеќе од сè, сакам сите да бидеме заедно што е можно побрзо, како што треба – рече Јованчевиќ, кој до пред само неколку дена истакна дека поднел барање за развод од Тања.

– Разводот не е трагичен. Трагично е да се остане во несреќен брак и да им се даде на децата погрешен пример на љубов – рече Тања во една прилика.

фото инстаграм

foto instagram
foto instagram
фото инстаграм

– Таа книга е затворена за мене. Имам свои деца кои треба да ги водам по вистинскиот пат, кои треба да ги однесам кај психолог, за да ги спасам од човекот што им ги труеше мозоците – рече тогаш Тања потенцирајќи дека нема да се смири со Душан.

фото инстаграм
фото инстаграм

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close