Кафе муабет

Голема причина за славење во домот на Неџла и Бали Бег: Парот на своето синче му ги соопшти најубавите вести!

Малиот Каран доби свое детско царство...

Синот на Бурак Озчивит и Фахрие Евџен наскоро ќе наполни три години и веќе е големо момче. Така, мама и тато решија дека е време да го изненадат.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Каран Озчивит ја доби својата детска соба која е вистински мал рај.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Семејниот дом на Бурак и Фахрие се карактеризира со просторност, а исто така и собата на нивниот син, на која и треба простор за игра.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Малиот доби прекрасна детска соба во сино-бели нијанси, богата со бројни играчки во кои секојдневно ужива, а целиот амбиент одлично се вклопи со останатиот дел од внатрешноста на семејната куќа.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен

Синот на Бурак и Фахрие му исполниле само неколку од неговите детски желби бидејќи уште од мали нозе сакаат да го научат дека скромноста е доблест.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен
Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен

Инаку Фахрие Евџен и Бурак Озчивит важат за едни од најубавите актерски парови во Турција, а додека тамошните медиуми ги разведуваа со месеци, се чини дека тие никогаш не биле посреќни.

Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен

Семејството Озчивит не само што никогаш не било посреќно, туку сега има и посебен повод за тоа.
Шармантниот актер и убавата Фахрие летово ја прославија четвртата годишнина од бракот. Иако претходно не се осврнаа на озборувањата, особено на оние за разводот, овој пат решија докажат дека не се вистинити. А дека нема причина за грижа ни потврдува идиличната фотографија.

Фото: Инстаграм/ Бурак Озчивит

Каран се роди на 14 април 2019 година, и секоја негова фотографија ги радува обожавателите на познатите родители.

Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен

Турскиот актер со нетрпение чекаше да стане татко. Тој толку беше среќен што веднаш откако ги дозна среќните вести му отвори профил на социјалните мрежи на својот нероден син уште пред да се роди, и тој сега има околу 130.000 фанови.

Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен

Таа во една прилика зборуваше и за промените што и се случиле во животот откако во 2019 го роди Каран.

Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен

„Отсекогаш мислев дека добро управувам со моето време и бев горда на самата себеси, бидејќи тука беше универзитетот, мојот деловен живот, успеав успешно да го менаџирам сето тоа, но откако бебето влезе во мојот живот, видов дека не е баш така лесно, тоа потполно го преврте мојот ритам“.

Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен

„Тоа е така затоа што бебето има свој ритам и мајката мора да одви време за него“, зборуваше актерката на состанокот.

„Долго време немав поддршка од никого, освен од Бурак. Од тие причини дојде и до сериозни промени во мојот живот“ изјави Фахрие.

Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен

„Станав многу поемоционална откако станав мајка. Но два главни проблеми почнаа да ме болат многу. Дали секое бебе расте под еднакви услови? И дали секое семејство може да се грижи за своето бебе под еднакви услови? По некое време почнав многу длабоко да ја чувствувам оваа тема“, изјави Евџен.

фото Инстаграм/Фахрие Евџен
фото Инстаграм/Фахрие Евџен
Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен
Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен
Фото: Инстаграм/ Фахрие Евџен

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close