Uncategorized

ГОЛЕМА ПРИЧИНА ЗА СЛАВЕЊЕ ВО ДОМОТ НА ИВАНОВИ: Се породи снаата на поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов- Иван стана татко

Поранешниот претседател стана дедо...

Вчерашниот ден за семејството Иванови беше еден од најсреќните. Имено Иван Иванов, синот на поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов доби син.

фото Фејсбик/Иван Иванов
фото Фејсбик/Иван Иванов
фото Фејсбик/Иван Иванов

Среќниот татко веднаш ја сподели убавата вест со своите пријатели на социјалните мрежи а доби и низа честитки за приновата.

фото Фејсбик/Иван Иванов
фото Фејсбик/Иван Иванов

Иван неодамна откри дека е вљубен до уши, па се ожени и покажа дека очекува и принова.

фото Фејсбик/Иван Иванов
фото Фејсбик/Иван Иванов

Иван Иванов, синот на поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов неодамна ја промовираше и својата збирка поезија „Невино време“ и со помош на стиховите откри една нова и досега непозната за јавноста страна од себе и својата личност.

фото Фејсбик/Иван Иванов
фото Фејсбик/Иван Иванов

Вели дека времето само по себе е невино, а ние сме тие што го сквернавиме.

Косата скратена и имиџот променет, се чини дека љубовта му одговара.Тој во октомври откри дека е вљубен и дека ја запросил долгогодишна девојка за жена, па во интервју за „Бекстејџ“ откри со што таа го освоила.– Шармот, насмевката, нивото на промислување на работите околу себе, интелигенција, убавина, но пред сè она што таа беше таа што е изјави тој.

фото Фејсбик/Иван Иванов

Тие неодамна стапија во брак, а прекрасната невеста наместо традиционален бел фустан носеше розов со долги ракави, а на стомакот панделка која го стави во фокус нараснатото меше.

фото принтскрин

Освен што поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов стана свекор, сега стана и дедо.

фото Фејсбик/Иван Иванов

Иако Иван планираше да направат голема традиционална свадба, се чини дека ги забрзаа работите и се решија за мала свадба со најблиските.

фото Фејсбик/Иван Иванов

Инаку она што малкумина го знаат за него е дека тој има и свој бенд и дека е голем љубител на музиката.

фото принтскрин

Иван откри дека штом помине пандемијата планираат да направат голема традиционална свадба.

фото Фејсбик/Иван Иванов

– Сум растел со дедо, со баби, што едноставно ми го всадиле тоа и едноставно тоа не прави она што сме и не се срамам на нашата македонска традиција и сакам да го испочитувам тој дел, но секако ќе имаме и забавен дел каде ќе имаме и модерен сегмент.

фото Фејсбик/Иван Иванов
фото Фејсбик/Иван Иванов
фото Фејсбик/Иван Иванов
фото Фејсбик/Иван Иванов

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close