Новости

Гога Секулиќ со шокантна изјава: Сите женети се пред развод кога се додворуваат!

Пејачката откри дека периодов ужива со своето семејство

Неодамна ја објави својата најнова песна „Проблем“ и веднаш се крена прашина околу неа. Гога Секулиќ дури и за време на пандемијата реши да не седи со скрстени раце, и им подари на своите фанови нов сингл.

– Снимена е пред половина година, но поради ситуацијата во светот, па дури и кај нас, сепак решив да ја објавам песната во овој момент затоа што обожавателите постојано ми пишуваа кога ќе објавам нешто во мој стил – вели Гога во интервју за Pulsonline.rs.

На прашањето како нејзиниот сопруг Урош реагирал на снимките од видеото во кое се појавуваат атрактивни мажи таа рече дека нејзиниот сопруг има доверба вво неа и посочи дека таа е многу професионална кога станува збор за машко-женски односи.

Дел од текстот вели: „Луда сум, дива вечерва“, па Гога одговори кога е таква.

– Зависи од ситуацијата, понекогаш сум нежна, а понекогаш луда и дива – вели  Гога, која тврди дека никогаш не била со оженет човек, како што велат стиховите од нејзината песна.

 

– Никогаш не сум бил со некој кој е во брак, иако обично сите се пред развод кога се додворуваат.

– Секогаш се шегувам на моја сметка дека Холивуд плаче затоа што сè уште не сум снимила филм. Покрај музичко училиште, одев и во драмско училиште, но има време, никогаш не се знае.

 

Дури и за време на пандемијата, Гога живееше на релација Белград-Цирих.

– Прекрасно се забавувам со мојот син, уживаме. Ми недостигаат настапите, се разбира, публиката и пеењето, но никогаш не ми е досадно – истакна таа додавајќи дека досега нема ништо заштедено.

– Финансиите се голем проблем бидејќи немаме приходи, а сметките штотуку пристигнуваат. Не знам како да заштедам пари, само ги трошам кога ги имам.

Гога открива дека со својот сопруг Урош разговараат за својот син Васил Андреј и за нивното семејство затоа што тој не е заинтересиран за поп-приказни и женски теми што како што вели ги има со нејзините пријатели.

 

-Уживам да правам сè околу детето самостојно, затоа не ми треба помош, освен кога треба да завршам некоја работа или да одам на снимање, има баби, но го оставам само на кратко- вели пејачката и додава што и е најважно во воспитувањето на синот.

 

– Да порасне нормално и да биде добро воспитано дете, да ужива во детството со многу љубов и среќа.

 

Гога истакна дека не ја интересираат коментарите кои ги добива на социјалните мрежи.

 

 

-Не сум толку активен на социјалните мрежи затоа што не сум од оние што се сликаат цел ден. Значи, имам од обични фотографии до провокативни, и не обрнувам внимание на коментари – истакнува Гога.

 

Два месеци ја криеја љубовта

Гога и Урош се запознаа во 2016 и за брзо време започнаа врска која два месеци ја криеја од јавноста заради големата разлика во годините. Имено, нејзиниот сопруг е 15 години помлад од познатата пејачка, што беше голем бум во медиумите кога се дозна за нивната врска. Тие се венчаа во Цирих.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close