Кафе муабет

Гога Секулиќ зборуваше за врската со сопругот кој живее во Швајцарија – откри дека не и е лесно!

Дури и за време на пандемијата, Гога живееше на релација Белград-Цирих...

Пејачката Гога Секулиќ и нејзиниот наследник Василиј Андреј уживаа во секој момент од својот летен одмор во Црна Гора, а сега се одмара додека чека средба со сопругот, кој е во Швајцарија.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Како што вели, тие двајца функционираат совршено од почетокот на љубовта и не дозволуваат никој да им ги наметнува своите ставови и мислења.

– Поради академијата, тој мора да биде во Швајцарија, и повремено патува во други земји. Тој доаѓа во Белград, или ние одиме во Цирих, најдобро е така за сите нас засега, но приоритетите се важни и ние треба да го сториме тоа токму сега. Се е во ред. Не правиме планови, работиме спонтано, рече пејачката за Блиц и додаде:

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ
Фото Инстаграм/Гога Секулиќ
Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

– Јас и Урош самите одлучуваме за се, можам да ги слушам советите, но ние најдобро знаеме што и како да направиме. Не сакам да се мешам кај никој и така не сакам некој да ми го наметнува своето мислење. Знам дека сум одлична мајка, максимално посветена на детето и многу сум флексибилна. Само сега гледам колку е разгален, морам да бидам малку построга.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ
Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Иако изгледа дека постигнала многу во животот, има едно нешто за кое се уште фантазира.

– Фала му на Бога постигнав многу, само здравјето е важно, останатото само доаѓа. Што се однесува до неисполнетите желби, се уште имам една, тоа е глумата. Уште од детството сакав да глумам, одев и во драмското училиште.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Знаете што велат, никогаш не се знае.

Дури и за време на пандемијата, Гога живееше на релација Белград-Цирих.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ
Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

– Прекрасно се забавувам со мојот син, уживаме. Ми недостигаат настапите, се разбира, публиката и пеењето, но никогаш не ми е досадно – истакна таа додавајќи дека досега нема ништо заштедено.
– Финансиите се голем проблем бидејќи немаме приходи, а сметките штотуку пристигнуваат. Не знам како да заштедам пари, само ги трошам кога ги имам.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ
Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

-Уживам да правам сè околу детето самостојно, затоа не ми треба помош, освен кога треба да завршам некоја работа или да одам на снимање, има баби, но го оставам само на кратко- вели пејачката и додава што и е најважно во воспитувањето на синот.

– Да порасне нормално и да биде добро воспитано дете, да ужива во детството со многу љубов и среќа.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ
Фото Инстаграм/Гога Секулиќ
Фото Инстаграм/Гога Секулиќ
Фото Инстаграм/Гога Секулиќ
Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

За потсетување, Гога и Урош се запознаа во 2016 и за брзо време започнаа врска која два месеци ја криеја од јавноста заради големата разлика во годините. Имено, нејзиниот сопруг е 15 години помлад од познатата пејачка, што беше голем бум во медиумите кога се дозна за нивната врска. Тие се венчаа во Цирих.

Фото Инстаграм/Гога Секулиќ
Фото Инстаграм/Гога Секулиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close