Кафе муабет

ГИ СПАКУВА КУФЕРИТЕ И ЈА НАПУШТИ ВИЛАТА! Еве што направи Богдан пред Цеца да замине на Малдиви!

Раскинаа по една година врска...

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ и бизнисменот Богдан Срејовиќ по една година љубов ставија точка на врската, а тој се исели од нејзината вила на Дедиње, каде живееја заедно со месеци.

фото инстаграм/Богдан Срејовиќ

Цеца и Богдан почнаа да живеат заедно, во нејзината вила во Љутиче Богдана, неколку месеци откако ја започнаа својата романса.

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

Секој слободен момент двајцата го користеа за да одат на заеднички патувања, но нивната база беше во Белград, во куќата на Цеца.

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

Меѓутоа, кога љубовта згасна и решија да раскинат, Срејовиќ ги спакува куферите и се исели од домот на пејачката.

Фото Инстаграм/Богдан Срејовиќ

Тоа се случи неколку дена пред Цеца и нејзините пријатели да заминат на одмор на Малдиви.

Фото Инстаграм/Богдан Срејовиќ

Да потсетиме, Цеца и Богдан не сакаа премногу да коментираат за раскинувањето што се случи, туку единствено што сакаа беше да ги потврдат овие наводи:

фото инстаграм/Богдан Срејовиќ

– Веќе не сме во врска, но ќе бидеме пријатели до крајот на животот.

Фото: Инстаграм/ Цеца Ражнатовиќ

Очигледно имало разлики, а Цеца и Богдан не ги надминале сите предизвици кои биле пред нив, па оваа љубовна приказна станала само спомен.

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

Цеца отворено ја коментираше нивната врска пред неколку недели.

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

– Тешко е сега нешто да ме промени, бидејќи јас сум формирана личност, а и тој. Нашата врска се заснова на љубов, доверба и компромис, бидејќи без компромис не може, нема еднонасочна улица. Јас сум зрела, стабилна личност, и тој е таков и не ни е тешко да функционираме. Тој многу добро знае со кого е во врска, знае и што сакам, а јас знам што тој сака и многу сум среќна. Смирена сум, среќна и задоволна, а тој мир нема цена – изјави тогаш за „Пинк“, па откри зошто не сака повторно да застане на „лудиот камен“.

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

– Не морам ништо да бркам. Реализирана сум како мајка, што ми е најважно во животот и таа хартија не ми значи ништо за да функционира врската. И тој има брак и дете зад себе, ниту пак брка некои работи, сега да формира семејство и да очекува деца, па ни јас … само ни се допаѓа што сме заедно, што поминуваме многу време заедно, дека си го правиме животот подобар, секојдневието, а таа хартија апсолутно нема да ја надгради мојата врска, ниту да донесе нешто поубаво, поново – изјави таа во една  прилика.

Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ
фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

Новинарите по повод раскинувањето на парот, го контактираа и таткото на Богдан, Милош Срејовиќ за да добијат некаква информација.

фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

– Како што ви кажав минатиот пат, неблагодарно е да се коментира сето тоа. Не се мешав во нивната врска, па нема ни во раскинувањето. Возрасни се ако тоа е нивна заедничка одлука, јас ја почитувам – изјави кратко поранешниот спортист.

фото Инстаграм/Богдан Срејовиќ
фото инстаграм/Богдан Срејовиќ

Да потсетиме, Милош Срејовиќ за љубовта на Цеца и Богдан дозна од медиумите и истакна дека дотогаш не го видел својот син толку среќен и задоволен.

фото инстаграм/Богдан Срејовиќ

– Неблагодарно е тоа да се коментира. Тие се возрасни, зрели луѓе, кои знаат да се грижат за себе. Колку што можев да забележам, тие се среќни и задоволни. Тоа е заедничка приказна и не би се мешал понатаму. Морам да кажам дека Богдан не сум го слушнал или видел толку среќен и задоволен, па претпоставувам дека се е во совршен ред – љубезно рече тогаш поранешниот атлетски шампион и додаде:

фото инстаграм/Богдан Срејовиќ
фото инстаграм/Богдан Срејовиќ

-Вчера од медиумите дознав дека мојот Богдан се забавува со Цеца. Не ми спомна претходно, кога последен пат се слушнавме, ми рече дека наскоро ќе се видиме и разговараме. Требаше да дојде дома за Божиќ, но донекаде беше спречен – завршил Срејовиќ со насмевка.

фото инстаграм/Богдан Срејовиќ
фото инстаграм/Богдан Срејовиќ

Инаку, фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ и угостителот Богдан Срејовиќ решија да стават точка на емотивната врска, по нешто повеќе од една година.

фото инстаграм/Богдан Срејовиќ
Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ
Фото Инстаграм/Светлана Цеца Ражнатовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close