Кафе муабет

Гаги Џогани непрепознатлив – се здебели и остаре, улогата на дедо очигледно му годи!

Бидејќи никој не го видел танчерот долго време, неговото последно селфи кое го сподели со своите следбеници, ги шокираше сите...

Откако се породи Луна, семејството Џогани целосно се повлече од јавниот живот.

фото принтскрин
Фото Инстаграм/Луна Џогани

Она што може да забележиме е дека се актвни на социјалните мрежи и по тоа да заклучиме како тие живеат денес, многу помирно, нема ништо останато од бурното минато.

Фото: Инстаграм/ Луна Џогани

Многу скандали го следеа семејството по реалното шоу „Задруга“.

Гаги Џогани, таткото на Луна, се чини дека се повлече од јавната сцена, па неговото рекламирање, дури и на социјалните мрежи, стана многу ретко, а да не го спомнуваме и неговиот изглед.

фото принтскрин

Бидејќи никој не го видел танчерот долго време, неговото последно селфи кое го сподели со своите следбеници, ги шокираше сите.

фото принтскрин

Имено, Гаги беше препознатлив по неговата црна боја на коса, која со текот на времето почна да ја фарба, а пред неколку години дури и ги тетовираше веѓите за да ги истакне. Гаги изгледа дека решил малку да се опушти и да се врати во своето природно издание, па на најновата фотографија од популарниот Џогани, можеме да видиме дека тој престана да ја фарба косата, бидејќи таа веќе му е седа а веѓите избледени.

фото инстаграм/Гаги Џогани

Џогани исто така се здебели неколку килограми, па можеме да заклучиме дека тој навистина ужива во оваа медиумска пауза во улога на дедо бидејќи  никогаш не изгледал подобро.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

За потсетување Луна Џогани се породи минатиот месец и малата Миа буквално донесе примирје во домот и стана миленичка на целото семејство.

фото инстаграм/Луна Џогани

Имено познато е дека Анабела и зетот Марко не беа во добри односи, но сепак се чини дека малата Миа ги омекна срцата па сега тие не се во лоши односи како порано.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

Баба Анабела ја посетува својата внука и и помага на ќерка си за се што е потребно, но тука е и семејството на Марко кое исто така често ја посетува малата Миа.

фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани
фото инстаграм/Луна Џогани

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close