Кафе муабет

Во јавноста глумат дека имаат совршен брак, но ова е вистината за бракот на Боба и Брена!

Боба Живојиновиќ и Лепа Брена дојдоа на прославата со одделни автомобили...

Неодамна Лепа Брена и Саша Поповиќ направија голема прослава за сите вработени во Гранд за да им се заблагодарат за сите години на прекрасна соработка.

фото инстаграм
foto instagram
фото инстаграм

Боба Живојиновиќ и Лепа Брена дојдоа на прославата со одделни автомобили.

Пејачката на прославата дошла со нејзиниот шофер додека Боба дошол со неговиот најстар син Филип и пријателите стигнал на прославата, па меѓу гостите веднаш започнале приказни дека повторно нешто не е во ред со нив.

foto instagram
foto instagram

Некој додаде дека Брена неодамна беше на црногорското приморје без Боба, додека тој помина три недели сам во Америка. Боба беше задолжен за организирање на прославата, а Саша Поповиќ беше одговорен за избор на гости за кои, како што рече, Брена и Боба не ги ни знаат. Боба одговори дека тој и Брена вложиле пари во Гранд и дека некој мора да работи, мислејќи на Поповиќ. Брена беше расположена цела вечер, пееше, танцуваше, наздравуваше, но нејзиниот сопруг во ниту еден момент не и се придружи, туку гледаше сè од страна.

foto instagram
foto Instagram/ Lepabrena
foto instagram

– Тие се навикнати секој да си го живее животот и да не се држат еден до друг. Тие во моментов се фокусирани на заедничка деловна активност што ќе ја започнат наскоро. Тие отвораат хотел на Златибор, како и во Мајами. Во тоа ќе инвестираат 50 милиони евра – вели извор близок на семејството.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Пред извесно време Боба во гостувањето во емисијата “Šta sam tebi i ko sam sebi” откри сè во врска со бракот со Лепа Брена, во која е заљубен 34 години.

фото инстаграм

Славната двојка е во хармоничен брак од 1987 година, а од нивната љубов се родија синовите Стефан и Виктор, а славниот тенисер одговори на бројни прашања во врска со нивната врска.

фото инстаграм
фото инстаграм

Кој е одговорен во нивната куќа и дали му пречи кога ќе го наречат „сопругот на Лепа Брена“, објасни тој во емисијата.

“Не ми пречи што добив компир во вашата анкета. Исто како што не ми пречи кога ќе речат дека сум сопруг на Брена”рече Боба низ насмевка.

фото инстаграм

Потоа откри сè за нивната врска, но ги сподели и советите што ги добил и кои ги смета за „рецепт“ за успешен брак.

foto instagram
foto instagram

“Откога започна проблемот со короната и” заклучувањето “, ние двајца сме заедно 24 часа на ден. Тоа е врска што добива друга димензија. Јас сум во Америка веќе две недели и чудно ми е ми недостасува. Гледам и од нејзина страна е исто. Мислам дека со сè што ни се случи, откривме нешто посилно, посветло. Знаевме порано, но сега откриваме и мислам дека ќе трае “, вели тој и додава:

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

“Заедно со љубовта, мора да има почит. Што би рекла баба ми – ако го земеме јажето и јас го повлечам на моја страна, а ти на своја страна – што ќе се случи? Ќе се скине. И ако повлечеш, јас се пуштам , и обратно вели тој. Истото важи и за пријателството и за работата. Мора да дадете понекогаш за да го добиете тоа што го сакате. Брена и јас сме заедно од 1987 година и, ете, трпам некако веќе 34 години “, рече Боба со насмевка.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close