Кафе муабет

Во црн тесен фустан се појави на Златна Бубамара и ги засени сите – ВОДИТЕЛКАТА МИЛЕНА АНТОВСКА ГИ ЗАПАЛИ СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ

Водителката изгледа прекрасно...

 

Гледачите на утринската програма на Канал 5- „Здраво Македонијо” секое утро имаат чест да ја гледаат Милена Антовска- Станковска, која важи за една од најубавите и најдобро стилизираните водителки кај нас.

Фото: Инстаграм/Милена Антовска Станковска

Јавноста ја запозна како една од првите водителки на утринската емисија на Канал 5 телевизија каде заедно со водителот Роберт Јанков ја водеа програмата.

Фото: Инстаграм/Милена Антовска Станковска

Милена Антовска, а последните неколку години и Станковска важи за една од најубавите и најзгодни тв-лица кај нас.

Фото: Инстаграм/Милена Антовска Станковска

Изминатата година Милена паузираше од тв-екраните, користејќи породилно отсуство по втор пат откако на свет ја донесе нејзината втора ќеркичка Јоана.

Фото: Инстаграм/Милена Антовска Станковска

Да се остане доследен и професионален во било која професија не е лесно. Напротив, тоа е многу тешка задача за секој од нас. Но, доколку си ја сакаш работата да се биде професионален мислам дека не треба да биде проблем. Јас искрено се’ уште не можам да се замислам како работам нешто друго и затоа секој ден ми е нив предизвик затоа што постојано сум во комуникација со различни профили на луѓе со кои обрботуваме теми од сите животни сфери – откри Милена за константноста во нејзината професионална работа во интервју за Гламур.

фото инстаграм/Милена Антовска-Станковска

Таа отворено зборуваше за мајчинството, семејството, работата и приватниот живот.

Фото: Инстаграм/Милена Антовска Станковска

Ми се промени начинот на живот целосно, но однос во однос на тоа дали мене како личност ме промени можам да кажам дека станав уште почувствителна отколку што бев – емотивно сподели Милена за Гламур магазин.

Фото: Инстаграм/Милена Антовска Станковска

Вчеравечер се одржа 26-тото издание на манифестацијата ,,Златна бубамара на популарноста’’.

фото Фејсбук/Милена Антовска-Станковска

Водителката заедно со нејзините колешки од Канал 5 Телевизија беа присутни на настанот.

Она што го привлече вниманието е појавата на Милена, која во црн, тесен фустан, кој совршено ја отсликува нејзината фигура се појави на шоуто.

фото Фејсбук/Милена Антовска-Станковска

Водителката изгледа прекрасно, а она што остава без здив е нејзината форма која несомнено не се променила после пораѓајот со двете деца.

фото Фејсбук/Милена Антовска-Станковска

Фотографиите наидоа на доста реакции на социјалните мрежи, а водителката собра и многу лајкови и коментари.

фото Фејсбук/Милена Антовска-Станковска

Инаку, Милена Антовска Станковска веќе неколку години е во брак со нејзиниот избраник Гордан Станковски.

Фото: Инстаграм/Милена Антовска Станковска

Плод на нивната љубов се нивните две ќерки, Лана Марија и Јоана.

Фото: Инстаграм/Милена Антовска Станковска

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close