Кафе муабет

Во мај го загуби сопругот а сега објави фотографија на која ужива во прегратките на друго момче- Николина Пишек ја шокираше јавноста со оваа објава

Ја соблече црнината и реши да продолжи понатаму...

Николина Пишек во мај годинава го загуби сопругот Видојe a по извесно време тага по загубената љубов, реши повторно да се врати на својата работа, се посвети на семејството и е се поактивна на социјалните мрежи.

фото инстаграм/Николина Пишек

Таа секојдневно со своите следбеници споделува работи од приватниот живот. Овој пат ја заинтригира јавноста споделувајќи стара фотографија од Сејшелите на која позира со пријател, а во оваа прилика се пошегува дека од покојниот сопруг Видоје Ристовиќ добила дозвола да се слика со друг маж.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

– Беше прекрасна забава. Јас која ги задоволувам сите дадени параметри и сум на висина на задачата. Поводот? Една годишнина од еден драг пријател кого го познавам доволно долго за да објавам фотографија… Снимена е за време на семејно патување и со присуство и согласност на нашите тогашни сопружници. А тука е да ги истакне не толку познатите квалитети на овој нов дечко и да му посакувам лудо да се заљуби наредната година – напишала Пишек во описот на фотографијата.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм
ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Николина последните месеци во медиумите беше активна тема поради нејзината врска со свекорот Миша Гроф кој ја обвинуваше дека со неговиот син била само поради богатството.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Според него, Николина инсистирала што поскоро да ја доврши куќата што ја градат, бидејќи нејзиниот прв приоритет бил да си обезбеди удобен живот.

фото инстаграм/Николина Пишек

Во својата исповед за српска Република, Миша Гроф рече дека Видоје постојано и праќал пари на Николина за да располага со нив, дека го издржувал целото нејзино семејство и дека Пишек сега се обидува да продаде се што постигнал уметникот само за да добие дополнителни пари.

фото инстаграм/Николина Пишек

– Николина е болна жена. Таа жена повторно дојде во Белград само за пари. Дојде да ја доврши куќата, не чекаше ни 40 дена да се одбележат од син ми. Нејзе ѝ беше важно само куќата на која работеа да е завршена. Таа рече дека Видоје би го сакал само тоа најмногу на светот. Се обидов да и објаснам и да и речам: „Николина, син ми не се олади, не стигна официјалната обдукција, а ти би сакала пари за куќата! Таа куќа за која инсистираше да се доврши, таа го уби“. Таа бара тетратки во кои водел евиденција. Тој сакаше да има увид во сè. Битно е што е потрошено, што е важно што умре Видоје. Првата сопруга на Видоје, Лана е магија од жена. Таа доаѓа да ме посети, а Николина само ја влече за ракав за да и прави друштво. Што друго да прави кога ќе дојде во Белград – рече Миша.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

– Видоје преку банката ги префрлил сите пари на сметките на Николина. Имаше на располагање, трошеше колку сакаше. Во ова невреме не доаѓа предвид да се изградат толкави куќи и да се вложат пари во стотици квадрати. И на син ми му дадов пари, но не сметав дека ќе потроши се без ограничувања. Градат замок, покојниот Туѓман немал толку куќи. Имам изводи од банка и гледам како син ми испраќал пари во загрепските банки. Тоа се ужасно големи суми. Ги имам и сите фази од работите на таа куќа што ја изградија. Само дневната соба има 200 квадрати, има спортски сали, базени и чуда. Замислете кога Видоје купи автомобил за неа и нејзиниот брат, кој ништо не прави! Тој е најголемиот неработник, син ми го издржуваше целото семејство! Знајте дека ум-рев денот кога син ми почина –посочи Виктор.

ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм
 ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм
ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм
фото инстаграм/Николина Пишек
ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм
ФОТО: Николина Пишек / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close