Кафе муабет

Во брак се повеќе од две децении: Ова е сопругот на Јана Тодоровиќ- плива во пари, има замок како од бајките (ФОТО)

Уживаат во својата љубов...

Пејачката Јана Тодоровиќ повеќе од две децении е во брак со својот сопруг Иван со кој има ќерка Кристина Џулијен.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Тие важат за еден од најхармоничните парови на естрадата, а парот се запознал кога Иван имал 21 година.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Иако секојдневно уживаат во љубовта, сопругот на Јана речиси никогаш не се експонира во јавност, а нивната приватност строго ја чуваат од љубопитните очи.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

„Кога првпат те видов не ми се допадна, но кога почна да пееш се заљубив. Долго размислував и конечно ја отпеав песната на Цеца. Тој тогаш имаше 21 година“, рече Јана.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

“Се запознавме пред точно 23 години во Косово, каде што и живеев и пеев. Тој дојде да ме слушне затоа што му требаше пејачка за неговиот ресторан што го отвораше во Минхен. Штом ме слушна, „Два часа подоцна, тој ми пријде и ми рече:„ Ќе бидеш моја или ничија “. Вака изгледаше нашата прва средба“, рече пејачката.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

„Покрај тоа, тогаш бев во врска, зошто сега би криела кога многу од моите пријатели знаат што се случуваше во тој момент, па по еден месец влегов во сериозна врска и се омажив за Иван. И така, ние сме заедно 23 години и имаме прекрасно девојче.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Нема да кажам дека падна на моето пеење, но мислам дека беше така “, призна Јана.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

„Не бев за албум, сакав да бидам со него, да имам деца, а тој ми рече: „Не. Ќе снимаш албум“. Можеби неговите не беа задоволни од неговиот избор на почеток. Плачев кога ме запроси, моите видоа дека е тоа вистинското, едвај чекаа да ме задржат, да не се вратам, имаше радост и славење. Свадбата беше многу подоцна, таа хартија не значи ништо, толку години сме таму каде што сме“.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Многу се зборуваше за тоа колку е богат партнерот на пејачката со оглед на тоа дека живеат во Палас, а таа ја откри правата вистина за капиталот.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

“Мојата ќерка е најголемото богатство. Се друго… Замокот што го имаме е во сопственост на мојот свекор. Ние сме големо семејство и тој е успешен и почитуван човек. Отсекогаш живеев скромно и во тој дух јас го воспитувам своето дете“, рече таа.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ
фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Јана Тодровиќ живее во замок, и тоа во Постбауер – Хенг, во близина на Нирнберг во Германија.
Овој замок пред пет години го купил нејзиниот свекор Свето Тодоровиќ и целиот имот се простира на 16 хектари.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Покрај дворецот има и езеро, помошна куќа, голем парк, посебен дел за животни. Дворецот се вика Каго Тодоровиќ и е изграден во барокен стил со ренесансна нота, и има неколку кули кои му даваат посебна убавина.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Јана важи за една скрoмна личност, и таа никогаш јавно не се експонира со богатството на своето семејство.

Во дворецот таа дури и го сними спотот за баладата „Јас сум твоја“, но не зборуваше дека тоа е нејзин имот.

Вредноста на овој дворец се проценува на неколку десетина милиони.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

По овој повод пејачката повторно не сакаше да даде детали за својот дом.

-Никогаш не би го истакнала тоа, но кога веќе сте дознале, да кажам дека тоа е дворец на мојот свекор Свето, кого исклучително го почитувам и ценам. Ние сме големо семејство и тој е еден успешен и почитуван човек. Отсекогаш сум живеела скромно и во тој дух го воспитувам и своето дете, рече пејачката.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Таа фотографијата пред дворецот само еднаш ја објави на Инстраграм, и тоа пред три години. Тогаш се сликаше со својот свекор. Инаку, Свето Тодоровиќ со години живее и работи во Германија. Тој почнал со бизнис со камиони, а во последните години се занимава само со недвижности.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Јана и нејзиниот сопруг Иван Тодоровиќ поседуваат куќи ширум светот. Покрај недвижностите во Белград, Америка, Хрватска, Германија, тие имаат и луксузна лива во Шпанија.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Пејачката патува секаде по светот, но сепак најмногу сака да летува во куќата на Мајорка, во која често ги вика и своите колешки заедно да уживаат. Врзана е за Америка, каде ја роди ќерката Кристина Џулиен.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close