Кафе муабет

Во брак се повеќе од две децении, го запозна кога најмалку очекуваше: Ова е богатиот сопруг на Јана Тодоровиќ (ФОТО)

Тие се најхармоничниот пар...

Иако се труди приватноста да ја држи подалеку од очите на јавноста, сите ги интересира што прави пејачката Јана Тодоровиќ, како живее опколена со богатство и луксуз а таа се труди својот приватен живот да го држи подалеку од очите на јавноста.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Она што е добро познато е дека Јана е во брак повеќе од две децении, а со сопругот Иван има ќерка.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Тодоровиќ сега на социјалните мрежи објави фотографија со сопругот и ги воодушеви сите.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Инаку, Јана и нејзиниот сопруг важат за еден од најскладните парови на шоутестрадата, а парот се запознал кога Иван имал 21 година.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

„Не бев за албум, сакав да бидам со него, да имам деца, а тој ми рече: „Не. Ќе го снимиш албумот“. Можеби неговите не беа за тоа на почетокот. Плачев кога ме запроси, моите видоа дека е тоа-тоа, кршеа се околу куќа, имаше веселба. Свадбата беше многу подоцна, таа хартија не значи ништо, толку години сме тука каде што сме“, изјави Јана во емисијата „Сценирање“ на телевизија Курир.

фото Фејсбук/Јана Тодоровиќ

Многумина зборуваа за тоа колку е богат партнерот на пејачката со оглед на тоа што живеат во замокот, а таа ја откри вистината за капиталот.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

-Мое најголемо богатство е ќерка ми. Се друго… Тој замок што го имаме е во сопственост на свекор ми. Ние сме големо семејство и тој е успешен и почитуван човек. Отсекогаш живеев скромно и во тој дух го воспитувам и моето дете“, истакна таа.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

„Иван и јас се запознавме во Косово, каде што живеев и пеев. Тој дојде да ме слушне затоа што му требаше музика и, се разбира, пејачка за ресторанот што го отвораше во Минхен. Штом ме слушна на првите неколку тактови реагираше на првата песна. По два часа се приближи и рече: „Ќе бидеш моја или ничија“ призна Јана во емисијата „Магазин ИН“.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Свекорот даде 15 милиони евра за спрат во елитна населба!

Изминатиот период на големо се шушкаше дека Србин од странство купил цел кат во елитната населба Белград на вода и за тоа издвоил 15.000.000 евра, па јавноста остана изненадена и шокирана кога дозна дека всушност станува збор за Свето Тодоровиќ, свекорот на познатата пејачка Јана Тодоровиќ .

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Оттогаш целото внимание на медиумите е насочено кон пејачката и нејзиниот свекор, кој остана вистинска мистерија за јавноста.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Се шпекулираше дека семејството Тодоровиќ поседува огромна палата вредна милиони, како и дека таткото на нејзиниот сопруг е милијардер чија империја во Германија и Србија со недели е предмет на шпекулации.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Минатата година пејачката се пофали со скап подарок – чанта вредна 20.000 евра, која ја доби од свекорот за нејзиниот 47 роденден, но неговиот идентитет до сега остана мистерија.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Сепак, пејачката конечно реши да покаже како изгледа таткото на нејзиниот сопруг, чие богатство се проценува во милијарди.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

– Среќен роденден на мојот драг свекор од се срце – напиша пејачката и со тоа стави крај на гласините дека се работи за мистериозен богаташ.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

Јана се однесува како воопшто да не ја допира богатството кое го доби со бракот, богатството на свекорот кој сакаше таа да престане да пее.

фото инстаграм/Јана Тодоровиќ

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close