Кафе муабет

Водителот на “Ѕвездите на Гранд” има 18 години помлада сопруга: Tаа е доктор, а погледнете како изгледа- Маја е вистинска убавица!

Воја се гордее со неа...

Многумина го препознаваат како голем шармер, кој со својот стас и појава знае да ја освои публиката. Познатиот радио и ТВ водител Воислав Недеjковиќ, сепак покрај деловниот успех, може да се пофали и со убава сопруга.

foto instagram

Воислав Недеjковиќ е скоро две децении постар од неговата сопруга Маја, поточно 18 години. Сепак, возраста не е проблем за нив а доказ за тоа е и нивната љубов која ја крунисаа со брак во 2002 година.
Тие го добија синот Ѓорѓе а како што неодамна изјавија, сè уште не размислуваат за проширување на семејството.

Водителот во интервју за Стори, истакна дека неговата понежна половина поседува се што тој посакувал кај една жена.

Foto Story.rs

– Таа е позрела од мене во многу работи, а во нашиот случај нема судир на генерации. Не сакам стереотипи, затоа соработував и со постари и помлади луѓе во мојата работа, што го сметам за големо богатство. Мислам дека, како што секоја нација заслужува онаков владетел каков што има, така секој маж, вклучувајќи ме и мене, има жена каква што заслужува – рече Воја неодамна за „Стори“.

За Hello.rs водителот рече дека годините не се проблем кај нив, и дека тоа не играло улога во неговиот избор за Маја.

– За мене би било неважно и доколку Маја е постара од мене 17 години, затоа што во неа најдов личност која ме прави среќен – истакна тој.

Покрај тоа што е посветена на своето семејство, Маја е посветена и на својата работа и успешна во својата професија.


– Таа заврши медицина, работи како доктор во Институтот за трансфузија на крв и во моментов е специјализирана за некои крвни работи што не можам ни да ги кажам. Јас ја поддржувам онолку колку што таа ме поддржува мене – изјави тогаш Недељковиќ.

foto instagram
foto instagram
foto instagram

Водителот често пати знае да изјави дека љубовта во бракот е најважна а посочува дека успешен брак се темели врз почит.

foto instagram

“Љубовта и почитувањето се најважни во врската помеѓу двајца емотивни партнери. Треба да почитувате некого за да го сакате, ако нема почит и блискост, тогаш нема таква љубов. Љубовта не е иста категорија, започнува на еден начин, се модифицира во друг, во трет… Љубовта не е нешто што е вечно иста работа, но важно е секогаш да ја имаме“, истакна водителот.

foto instagram
foto instagram

Пред извесно време Маја објави фотографија во бикини, па слободно може да се каже дека освен што е посветена мајка и сопруга, но и успешен доктор, Маја сепак посветува големо внимание на своето тело.
Многумина коментираа за нејзините мускули и добро обликуваното тело, па водителот сигурно е многу горд што покрај себе има ваква убавица…

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close