Кафе муабет

ВОДИТЕЛКАТА СЕ РАСПЛАКА СРЕДЕ ЕМИСИЈА: Наташа неможеше да ги сокрие солзите- ја погоди оваа тажна приказна!

Не можеше да издржи...

Водителката Наташа Павловиќ сите ја препознаваме по нејзината широка насмевка и енергија која ја ренесува на гледачите на нејзината емисија „Практична жена“.

Имено водителката во една прилика не можеше да издржи, и заплака пред камерите на својата емисија.

Наташа беше домаќин на семејство во емисијата чија приказна ја расплака. Имено, родителите зборувале за тоа како нивната ќерка имала тумор кога имала само две години, како и за тоа какви потешкотии поминале поради тоа.

Слушајќи ја шокантната исповед, водителката не можела да ги контролира своите емоции, па пролеа солзи.

Погледнете го видеото за сите детали.

Наташа има болна траума од минатото!

Наташа Павловиќ, која е водителка на емисијата „Практична жена“ на ТВ Прва, важи за една од харизматичните и скоро секогаш весели и насмеани жени. Сепак, зад широката насмевка на Наташа се крие болна траума од минатото.

Имено, Наташа на 16-годишна возраст мораше да го напушти родниот Загреб со своето семејство, што и беше тешко, а како што вели, тоа ја ослабе засекогаш.

„Би сакала да не бевме бегалци, тоа е единствената неизлечена траума од минатото, но да не беше тоа, сега немаше да имам семејство, нема да го откриев Белград, кој е фасцинантен град, метропола “, истакна Наташа во една прилика

„Ми беше многу тешко кога избегав од Загреб на 16-годишна возраст. И тоа не ме направи посилна. Засекогаш ме ослабе. Но, најдов сила да започнам одново, морав. За среќа, во Петтата белградска гимназија не пречекаа со раширени раце и срца и тоа многу ми значеше. Тврдам дека, освен кога станува збор за поединци, нема место од Белград каде луѓето се поотворени “, додаде Наташа.

„Ги чував Загреб и животот таму во посебна фиока сите овие години. Растејќи, моите пријатели секогаш сонуваа да заминат некаде далеку, да ја видат Америка, а јас многу го сакав својот град, замислував како ќе работам во Хрватскиот народен театар и реков дека никогаш нема да го оставам за ништо на светот. Па, јас заминав прва “.

„Сега разговарам со моите пријатели, ние сме во контакт, ретко се гледаме, но кога тоа ќе се случи, се чувствуваме како да не сме се разделиле. Тие исто така доаѓаат во Белград, а јас поретко одам во Загреб. Тешко ми е што не можам да одам во нашиот стан затоа што ни беше одземен, а некои други живеат сега таму. Но, кога ќе видам како мојот Олег сега веќе го сака својот град, Белград, овде доживувам сè што ми недостасуваше таму “, заклучи Павловиќ.

Зборуваше за бурното минато на сопругот!

foto ekskluziva.ba

Наташа е во среќен брак со продуцентот Предраг Павловиќ, за кого зборуваше повеќе пати во јавноста.

Таа истакна дека разбирањето е клучно за хармоничен брак, а во едно интервју се осврна и на неговото минато.

– Кога еден млад човек ќе се заљуби, тој веднаш сака свадба и деца, бидејќи смета дека таа љубов ќе трае вечно. Сепак, за двајцата е важно да проживеат многу работи, за бракот подоцна да биде похармоничен и да не „полудат“ во педесеттите години – истакна таа еднаш за „Стори“, додавајќи дека сакала да знае што точно тој преживеал пред неа.

– Го испитав детално, па кога сфатив дека имал „милион“ жени, дека излегувал, патувал и направил се што треба да направи еден млад човек, тогаш реков – супер. Не дека не ми пречеше што има толку многу жени во неговиот живот, но ми беше мило затоа што знаев дека ќе може да ме цени повеќе. Мислев дека научил што сака и што не сака, исто како мене – додаде Наташа, заклучувајќи ја приказната со зборовите:

– Му ја раскажав целата своја историја, само моето минато не беше бурно како неговото. Но, имав многу можности да заклучам што сакам и врз основа на моето и искуството на моите пријатели. На триесет години, вие сте зрел човек, но сигурно не бевте зрели и пред тоа. Не велам дека не можете да најдете партнер за цел живот, но тоа е чисто коцкање. Секој ден му заблагодарувам на Бога што чекав и што ништо не направив набрзина.

foto instagram

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close