Кафе муабет

Вистинска разгледница: Дадо Полумента со семејството ужива во зимска идила

Дадо и Ивона уживаат во снежна идила....

Популарниот пејач Дадо Полумента со сопругата Ивона и неговите две ќеркички замина во посета на Сараево, каде уживаат во прошетката и зимските привлечности на главниот град на Босна и Херцеговина.

фото инстаграм: Ивона Полумента

Прекрасните Ивона и Дадо објавија неколку фотографии на своите Инстаграм профили со опис „Сараево, љубов моја“.

фото инстаграм: Ивона Полумента
фото инстаграм: Ивона Полумента

Пејачот и неговото семејство ја посетија Башчаршија каде се фотографираа како спомен од Сараево, а не можеа да се изостават сараевските ќебапи, но и обиколката на продавниците за сувенири.

фото инстаграм: Ивона Полумента

Еве неколку нивни фотографии кои ги споделија со фановите…

фото инстаграм: Ивона Полумента
фото инстаграм: Ивона Полумента
фото инстаграм: Ивона Полумента

За потсетување, пејачот Дадо Полумента неодамна стана татко по трет пат.

Неговата сопруга, Ивона Полумента, роди девојче на кое му го дадоа името Алија.

фото инстаграм-Дадо Полумента

Инаку пејачот оо првиот брак со манекенката Ана Марија, тој доби син, а со Ивона ма две ќерки.
Откако се ожени со Ивона, Дадо речиси целосно се повлече од јавноста и не сака да ги изложува членовите на своето семејство во медиумите.

фото инстаграм-Дадо Полумента
фото инстаграм-Дадо Полумента

Дадо има два брака зад себе, по што реши да го каже судбоносно „да“ и по трет пат.

фото инстаграм-Дадо Полумента
фото инстаграм-Дадо Полумента

Тој со убавата Ивона се ожени со Ивона во 2016 година и живеат во Нови Сад, а истата година тие ја добија наследничката Алеа.

Од првиот брак со Анамарија Кикош, тој го има неговиот наследник Доријан.

фото инстаграм-Дадо Полумента

Дадо Полумента и не се обидува да сокрие колку ужива во бракот со Ивона.

Тој со неа пронајде мирно прибежиште по два пропаднати брака.

фото инстаграм-Дадо Полумента

– Време беше тој да се смири. Сè доаѓа во свое време. Кога беше помлад, важно му беше да работи. Со возраста, човекот ги има своите четири sида, саканата личност, децата. Никогаш не сум имала чувство на љубомора затоа што му верувам. Прво на себе, а потоа на него. Спијам мирно – истакна Ивона во едно интервју.

фото инстаграм-Дадо Полумента

Пејачот пред извесно време истакна дека со години бил во медиумски оган и дека сопругата и децата успеале да го смират.

фото инстаграм-Дадо Полумента

– Бев во пламен десет години, немав одмор. И лошиот публицитет тогаш беше добар публицитет. Конечно сум среќен со нив. Јас сум слаб на Алеа. И таа е жива и темпераментна. Таа сака музика, јас скоро и купив мала клавијатура. Синот Доријан е целосно спортско момче и не го интересира музика. Тој е веќе фудбалер, тренира од својата седма година. Тој веќе девет години тренира фудбал, ќе го гледаме на големи стадиони – вели Дадо, кој од првиот брак со неговата поранешна сопруга Марија Ана има шеснаесетгодишен син Доријан.

фото инстаграм-Дадо Полумента

Ивона и Дадо се запознаа на снимањето на еден спот во 2015 година, во кој учествуваше и таа, и од тогаш се неразделни.

фото инстаграм-Дадо Полумента

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close