Дом и семејство

Виктор Живојиновиќ ги отвори вратите од новиот дом: Живее сам а за овој луксуз искешира 700.000 евра, вакво нешто не сте виделе

Реши да се отсели од семејната вила...

Виктор Живојиновиќ, помладиот син на поранешниот тенисер Боба Живојиновиќ и Лепа Брена, се иселил од луксузната вила на Бежанијска коса и се вселил во својот стан во Нов Белград.

Фото: Инстаграм/ Виктор Живојиновиќ

Живојиновиќи платиле дури 700.000 евра за стан од 140 квадрати во Нов Белград.

Фото Инстаграм/Виктор Живојиновиќ

Виктор на својот Инстаграм профил објави нереална глетка од 40-ти кат, а посебен акцент беше на зајдисонцето и така на своите следбеници им покажа во каков поглед ужива.

Фото Инстаграм/Виктор Живојиновиќ

Најмладиот Живојиновиќ покажа и дел од луксузно опремениот стан, како и дел од дневната соба украсена со уметнички дела.

Фото Инстаграм/Виктор Живојиновиќ

Да потсетиме, како што пишуваа медиумите, Виктор се преселил во новиот стан во моментот кога бил заразен со корона вирусот.

Фото Инстаграм/Виктор Живојиновиќ

– Виктор се всели во станот, иако не е целосно уреден. Се заразил со корона, па решил да се изолира во новиот стан. Тој планирал да ја напушти семејната вила на Бежанијска коса дури на лето, но поради корона вирусот набрзина решил порано да ги спакува куферите. Не му пречи што работите се уште се во тек бидејќи никаде не излегува. На негова адреса се доставува храна, а тој се слуша со мајка му и татко му неколку пати на ден – изјавил тогаш за Информер извор близок до семејството Живојиновиќ.

Фото Инстаграм/Виктор Живојиновиќ

Изворот близок на семејството за Информер.рс откри како изгледа новиот стан на најмладиот Живојиновиќ и кои ќе му бидат првите соседи:

Фото: Инстаграм/ Виктор Живојиновиќ

– Брена и Боба избраа стан од 140 квадрати за Виктор, за кој платија дури 700.000 евра! Интересно е тоа што, тие ќе му бидат првите соседи! Брена и Боба си купиле стан на ист кат. За разлика од Виктор, двајцата нема да брзаат да се преселат. Веројатно следната година ќе се преселат во новиот стан, завршува изворот.

Фото Инстаграм/Виктор Живојиновиќ

Бидејќи подолго време се шпекулира за новата љубов на Виктор, можно е најмладиот наследник на Боба да сакал да се осамостои па во иднина и да стапне на лудиот камен.

Фото Инстаграм/Виктор Живојиновиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close