Кафе муабет

Вики Миљковиќ го покажа луксузниот дом: Толку е голем што Андреј игра фудбал дома: Погледнете ги семејните фотографии, една работа привлече големо внимание

Дом како од бајките...

Домот на Вики Миљковиќ веќе неколку години се наоѓа во елитното маало Белград на вода.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Oднадвор сите знаат како изгледа луксузната зграда, но сега пејачката реши да открие и како изгледа семејната оаза.

фото принтскрин

Таа сподели видео во кое покажува како изгледа семејното гнездо сместено во повеќекатницата, а можеме да видиме како изгледа една просечна вечер во домот на пејачката, нејзиниот сопруг Драган Ташковиќ Ташко и нивниот син Андреј Ташковиќ.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Домот на Вики Миљковиќ и нејзиното семејство е толку голем што синот на познатата пејачка, кој веќе е познат по тоа што е активен во спортот, тренира и кога е дома. Андреј реши професионално да се посвети на тенисот,сепак во домот се релаксира со друг спорт.  На видеото може да се забележи и победникот на „Ѕвездите на Гранд“ Нермин Ханџиќ, кој беше кај нив на гости, а чиј ментор беше токму Вики.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Тоа е само обична вечер во семејството, бидејќи домот на Вики Миљковиќ е секогаш исполнет со песни и насмевки, а во оваа прилика пејачката откри дека се обидела да ги убеди мажите заедно да прошетаат до блискиот трговски центар, но музиката ги понесе.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Видеото на кое се гледа домот на Вики Миљковиќ ни открива и како денес изгледа нејзиниот наследник Андреј кој има петнаесет години. Не сака особено да се експонира во јавноста и целосно е посветен на својата страст за спортот.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Откако ја продала куќата на Бежанијска коса, пејачката се вселила во огромен стан во една од двете кули во овој комплекс.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Покрај тоа, купила уште два стана, кои наводно ги издава. Во еден од становите на терасата има џакузи, а оние кои биле во становите велат дека се исклучително луксузно опремени, па се проценува дека инвестицијата не била помала од 1.500.000 евра!

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Споменатата зграда има и базен, а веруваме дека тоа не е единствената луксузна активност во која Вики може да ужива со семејството. Сепак, она што дефинитивно најмногу привлекува внимание е погледот од пространата тераса на целиот главен град, како и џакузито кое пејачката преку терасата со кран го внесе во станот.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Деловниот живот на Вики би можел целосно да се промени, со оглед на тоа дека има голем успех како агент за недвижности.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Иако направи завидна кариера пеејќи популарна музика, која ја прослави и и обезбеди статус на шоу бизнис и и обезбеди финансии за приватен бизнис, Миљковиќ сака да остави микрофонот се со цел уште посериозно да се посвети на продажбата и уредување ексклузивни станови како во Србија така и во странство.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Извор близок до фолк ѕвездата, за медиумите вели дека Вики се повеќе се посветува на приватниот бизнис и дека сака целосно да се повлече од сцената.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

– Виолета за кратко време постигна голем успех, занимавајќи се со посредување при продажба на недвижен имот и уредување на ентериер. За да може да ја води компанијата, добила дополнителна обука во областа на менаџментот и финансиите и ништо не оставила на случајноста – започнува изворот.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

– Ситуацијата со короната, која трае цели две години, насилно ја одвои од микрофонот и настапите, но имаше што да прави. Кога сфатила дека и оди добро, дека бизнисот се шири и цвета уште повеќе и посериозно навлегла во целата приказна. Запознала нови соработници, потпишала договори, го проширила бизнисот, па стигнала во Дубаи каде има свое претставништво – објаснил изворот за „Ало“.

фото инстаграм/Вики Миљковиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close