Кафе муабет

Веќе не се крие: Огњен Амиџиќ продолжи понатаму, еве со кого се гледа по РАЗВОД (ФОТО)

Тој му е најголема поддршка на синот...

Пред неколку месеци познатиот водител Огњен Амиџиќ и манекенката Данијела Димитровска преку заедничка изјава објавија дека на нивниот десетгодишен брак му дојде крајот, а набргу потоа секој тргна по својот пат.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

За разлика од манекенката која е активна на социјалните мрежи и ги информира своите следбеници за секојдневните активности, популарниот водител освен на малите екрани не го  гледаме често во јавноста.

фото архива

Сега екипата на „Папарацо лов“ го улови како и со кого го поминува слободното време, а многумина се согласуваат дека Огњен Амиџиќ решил да сврти нов лист по разводот.

Фото Фејсбук/ Огњен Амиџиќ

Очигледно Огњен решил да продолжи со животот. Тој покажа дека нема место за маки, а освен вообичаените секојдневни активности што ги прави, покажал и дека ужива во добра храна и пијалок и посетил неколку познати белградски локали каде се опуштил.

Потоа отишол во училиштето на неговиот наследник и јасно ставил до знаење дека е многу посветен татко кој и покрај многуте обврски наоѓа време за синот Матија, а дека Огњен Амиџиќ по разводот не ги занемарува татковските обврски може да се види и во видеото.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Деветгодишното момче беше многу среќно кога го здогледа тато и се затрча во неговите прегратки, а преслаткото дуо потоа се упати кон познатиот белградски спортски центар каде момчето напорно вежба тенис, а татко му му ја дава целата поддршка.

youtube printscreen

Да потсетиме топ моделот Данијела Димитровска Амиџиќ и ТВ водителот Огњен Амиџиќ решија да се разделат по десет години брак.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

Двајцата излегоа со заедничко соопштение и истакнаа дека освен ова нема да даваат дополнителни изјави.

Фото Фејсбук/Данијела Димитровска

– Сакаме да ве информираме дека решивме да се разделиме, а одлуката за развод ја донесовме заедно. Ќе останеме во пријателски односи заради интересите на нашиот син и во оваа прилика повеќе нема да се рекламираме и да даваме изјави. Нашиот развод не е по вина на трето лице, па нема простор за дополнителни шпекулации. Сакаме да им се заблагодариме на сите медиуми за досегашната соработка и да ве замолиме да ја почитувате одлуката да не се зборува на оваа тема – беше истакнато во соопштението.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Се запознале на снимањето на оригиналното шоу на Огњен во 2009 година. Тогаш и двајцата беа во брак, но следната година почнаа да се појавуваат заедно и да нагласуваат дека се во врска.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

– Јас и Данијела се запознавме во емисија и таа ми остави фантастичен впечаток. Не сум класичен романтичар на очекуваниот начин на цвеќе и појадок во кревет, но тоа го покажувам на мој начин. Секако, сакам да ја изненадам со подарок, но Даниела многу повеќе реагира на оние работи кои не се материјални – истакна Огњен во една прилика.

Фото: Инстаграм/ Данијела Димитровска

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close