Кафе муабет

Вељко секогаш бил тврдоглав и ТЕЖОК: Ова е вистината за односот помеѓу братот на Анастасија и Гудељ, ова навистина ја оптоваруваше нивната врска

Одлично се согласуваат...

Без разлика на се она што се пишува во медиумите за односите меѓу Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ, пејачката и фудбалерот покажаа дека нивната врска ги има сите предиспозиции да биде долгорочна.

фото инстаграм/Немања Гудељ
фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Парот сега плови мирно во нивната љубов и покажуваат дека нивната врска може да помине и на следно ниво.

фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ
фото инстаграм/Немања Гудељ

Тоа значи и дека врската помеѓу Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ надминала некои чувствителни моменти, како што е средбата со семејството, па иако одамна се знаеше дека мајката и сестрата на фудбалерот одлично ја прифатија Ташо, пред еден месец дојде време за фудбалерот да ја посети вилата на Цеца со семејството, и пред роденденот на Анастасија се запозна со нејзиното семејството.

фото инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ
Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Иако е многу јасно дека Цеца одлично го прифатила избраникот на нејзината ќерка, многумина ги интересира дали врската која ја создале Гудељ и братот на Анастасија, Вељко Ражнатовиќ е подеднакво идеална.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by C E C A (@cecaraznatovic)

Врската помеѓу Анастасија Ражнатовиќ и Немања Гудељ може да биде стабилна и по тоа прашање, иако Вељко секогаш оставаше впечаток дека е премногу заштитнички настроен кон својата сестра. Тој веднаш го прифатил фудбалерот како член на нивното големо семејство, а тоа можело да се заклучи кога Гудељ кон крајот на минатиот месец ја посетил куќата на Цеца на Дедиње, заедно со неговата мајка, сестра и брат. Атмосферата беше повеќе од добра меѓу сите, а се чини дека на Немања Гудељ посебно му олесна што се помина токму така.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Само неколку дена потоа, Вељко и Гудељ се снимени како заедно возат автомобил во присуство на Анастасија, која им е многу важна на двајцата. Пееа песна, и покажаа како за многу кратко време успеаа да изграт одлични односи.

ФОТО: Вељко Ражњатовиќ / Инстаграм

Заминаа на првиот заеднички одмор…

Младата музичка ѕвезда Анастасија Ражнатовиќ повеќе од три месеци е во љубовна врска со фудбалерот Немања Гудељ а сега таа отпатува во Шпанија од каде замина на одмор со своето момче.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Немања ова луксузно патување на Ибица и го подари на Анастасија за нејзиниот роденден, кога беше во Белград.

фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Тоа беше еден од подароците, додека другиот беше портрет на нејзиниот татко и неа, што многу ја израдува пејачката.

фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

– Во моментов немаат деловни обврски, па решија да одат на море. Ја избрале Ибица бидејќи има прекрасни плажи, и одлични забави, по кои овој остров е надалеку познат – вели извор за Информер.

фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Пејачката веќе ги сподели и првите фотографии по кои можеме да забележиме дека одлично ужива со своето момче.

фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Инаку пред извесно време во медиумите излезе и веста дека наводно Немања планира да ја запроси пејачката токму на Ибица.

фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Иако Цеца Ражнатовиќ е воодушевена од тоа какво момче избрала нејзината ќерка Анастасија Ражнатовиќ, но наводно ја советувала се уште да не се мажи „бидејќи е премлада“.

фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Младата пејачка толку се заљубила во фудбалерот што по само три месеци врска веќе е подготвена за брак.

фото принтскрин

– Таша постојано зборува за Немања! Многу се заљуби, верува дека тој е вистинскиот маж за неа. Таа често го посетува во Шпанија и е блиска со неговата сестра, брат и мајка. Дека Немања има сериозни намери покажа со тоа што во вторникот со целото семејство отиде да ја запознае Цеца! Таа заедничка вечера на семејството Ражнатовиќ и Гудељ помина одлично! Цеца дури и заплака кога Немања на својата девојка и подари уметничка слика, на која се таа и нејзиниот покоен татко Аркан – вели добро упатен извор за „Информер“ и додава дека многумина очекувале Немања таа вечер да ја запроси Анастасија:

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

– Се беше толку идилично што некои беа убедени дека Немања во одреден момент ќе клекне и ќе го извади прстенот. Сепак, тоа не се случи, но слушнав дека Гудељ планира да го направи тоа наскоро, можеби за неколку дена кога ќе отпатува со Анастасија на Ибица! Тоа луксузно патување е негов подарок за Анастасија за нејзиниот 24 роденден.

Фото Инстаграм/Анастасја Ражнатовиќ

Анастасија исто така очекува дека Немања наскоро ќе ја запроси и за тоа разговарала со мајка и, но наишла на студен туш!

фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

– Не е паметно да се омажиш толку млада! Немања е прекрасен, не можам да кажам ниту еден лош збор за него, но не брзај со бракот. Треба прво да изградиш кариера, а како ќе успееш ако живееш во Шпанија?! Имај ќерко твое парче леб а бракот нема да ти избега – открива изворот што и рекла Цеца на ќерка си.

Фото Инстаграм/Анастасија Ражнатовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close