Кафе муабет

Весна Џогани емотивно за тешкото детство: СО МАЈКА МИ СОБИРАВ ДРВА ДА СЕ ЗГРЕЕМЕ ВО ЗИМА

Пејачката детално за тешкото детство...

Животната приказна и тешката судбина на пејачката Весна Џогани не остава никого рамнодушен.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

Живеејќи во тешка сиромаштија, имала само една година кога мајка и’ одлучила да ја остави во сиропиталиште.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

Таткото на Весна по раѓањето ја напуштил, а тоа никогаш не му го простила. Дворот во кој пораснала денес има ѓубре на сите страни, трошна куќа, срушени ѕидови и дрвена врата.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

,,Кога ги заработив првите пари си купив дури 5 парфеми. Не еден, туку пет’’, споделува пејачката.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

По краткиот живот во домот пејачката Весна Џогани била посвоена од брачна двојка.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

Но, сепак судбината подоцна и’ се насмевнала, па така денеска пејачката може да се пофали дека живее во луксуз и има завидна музичка и танцувачка кариера.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

„Мајка ми мораше да работи две работи бидејќи живеевме напорно. Отидов со неа да собирам дрва за да се стоплиме во текот на зимата, што беше бесмислено”, рекла пејачката и додала: „Како дете сакав да имам греење, храна, да не бидам гладна и моите деца, се друго ќе купиме и позајмуваме, животот е таков што не знаеш каде ќе те однесе“, изјавува Весна за српски „Информер“.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

Нејзината кариера ја започнува како тинејџерка која се се приклучи на групата „Џогани фантастико“ и беше една од најдобрите.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

Џоле и таа се за вљубиле и веднаш се венчале и добиле две деца, синот Адријан и ќерката Лора.

Фото: Инстаграм/ Весна Џогани
Фото: Инстаграм/ Весна Џогани
Фото: Инстаграм/ Весна Џогани

 

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close