Кафе муабет

Весна Змијанац напиша тестамент: Внуките добиваат стан и вртоглава сума пари- нема да верувате што му препиша на зетот!

Не го заборави и него...

Се шушка дека пејачката Весна Змијанац го потпишала тестаментот и оставила недвижен имот во Белград и Атина на ќерката Николија, а по еден стан на внуките Реа и Хана.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Николија и нејзиниот сопруг Реља Поповиќ ќе ја делат куќата на Букуља, автомобили и пари.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Како што објавуваат медиумите легендарната пејачка неодамна се сретнала со адвокат за да го подели наследството кое вклучува четири стана, куќа, два автомобили и дебела банкарска сметка.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

На внуките Реа (6) и Хана (1) им оставила по еден стан во Белград, но не ги заборавила и ќерката Николија и зетот Реља Поповиќ, кои исто така ќе наследат добар дел од богатството на пејачката.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

– Весна Змијанац во текот на кариерата заработи многу пари кои ги вложи во недвижен имот. Таа има три стана во Белград, стан во Атина и куќа во Букуља. За да подели сè како што сака, неодамна се сретнала со адвокат и напишала тестамент. Се што има оставила на ќерката, внуките и зетот – вели добро упатен извор.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Според неговите зборови, пејачката сакала да ги обезбеди ќерката и внуците.

фото инстаграм/Весна Змијанац

– Весна живее во еден стан во Белград, а другите два ги купила за да ги изнајмува. Оној во кој живее и го препишала на ќерката Николија! Тој е најголем од трите и е на најдобра локација, бидејќи се наоѓа во Кнез Милош. Го платила дури 400.000 евра! И другите два се во Белград, само малку помали, но луксузно опремени. Им ги остави на внуките Реи и Хана. Николија го добила и станот во Атина каде што живеела за време на студиите во Грција – вели соговорникот.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Тој додава дека Весна не го заборавила својот зет Реља, кого го обожава и го смета за свој син!

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

– На многумина им звучи неверојатно, но таа го вклучи во тестаментот. Тие двајца во последните години навистина се зближија, бидејќи тој често доаѓа во куќата на Букуља и и помага. Весна му готви домашен ручек, а потоа муабет, го средуваат дворот… Николија и тој ќе ја делат куќата и имотот на Букуља, како и целиот нејзин движен имот, вклучително и два автомобили. Ќе добијат и голема сума на пари, која Весна ја заштедила и се наоѓа на нејзината жиро сметка. Ниту најблиските не знаат колкава е сумата, бидејќи таа го крие тоа – вели изворот.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close