Кафе муабет

Весна Змијанац го одврза ќесето: Гради уште една куќа- еве на кого ќе го подари новиот имот

Многу е приврзана за внуките...

Откако стана баба, Весна Змијанац сака да поминува време со своите внуци кои и ги подари ќерката Николија Јовановиќ.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Колку е приврзана за нив говори и тоа што веќе размислува за нивната иднина и финансиски ги обезбедува, поради што решила да купи уште еден плац на Букуља.

фото инстаграм/Весна Змијанац

Популарната пејачка и самата призна дека внуците и се најголемата радост и дека секој слободен момент го користи за да поминува време со нив, а редовно го посетува домот на Николаја и зетот Реља Поповиќ за да ги чува девојките.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Сега баба решила и финансиски да ги обезбеди. Освен неколку станови на атрактивни локации во Белград, кои Весна ги купи во зенитот на својата слава, како и имотот во Букуља, наскоро на тоа место ќе изгради уште една прекрасна куќа. Тоа е подарок за нејзината внука Хана, која се роди минатата година. Веќе се преговара за купување на плац на кој ќе се гради имотот, но работите не се одвиваат така мазно.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Змијанац не е подготвена така лесно да го одврзе ќесето, па веќе извесно време се пазари со продавач на земјиште кој за 15 декари земја бара 45 илјади евра. Тоа и е премногу, со оглед на тоа што е свесна дека парцелите на таа локација до неодамна беа двојно поевтини.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Кога започна пандемијата на коронавирус, Букуља стана атрактивно место бидејќи се наоѓа релативно блиску до главниот град и има многу природни убавини. Затоа на Весна и е жал што не го купила земјиштето порано, затоа што не очекувала цените да одат нагоре.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Сепак, таа ќе ја исполни својата намера, како што им се доверила на своите блиски пријатели. Таа преговара со продавачот да ја намали цената за најмалку пет илјади евра, но се уште не постигнале договор. Весна се надева на позитивен исход, но во случај тоа да не се случи, таа е подготвена да изгради куќа на нејзиниот имот, со оглед на тоа што е огромен и се простира на околу шест хектари, па нејзините внуки, во тој случај, ќе имаат куќи во истиот двор.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Пејачката се уште не ги коментирала овие наводи.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Откри кога заработувала најмногу пари!

Во јануари годинава наполни 64 години и е родена во Никшиќ, а ништо што се случи во нејзиното детство не укажувало дека ќе стане голема ѕвезда.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Иако се обидела да студира за друга работа, судбината сакала да стане пејачка.

Весна Змијанац важи за една од најдобрите пејачки во поранешна Југославија, нејзините хитови ден денеска се пеат на веселби и прослави.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Пред извесно време таа откри дека заработила највисок хонорар во 1990 година на настап во Софија, така што секогаш е среќна кога се враќа бугарската престолнина, а за парите што ги зеде тогаш можеше да купи три згради на улицата Кнез Михаилова во Белград.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Весна вели дека во Софија секогаш се чувствува како дома, а ја препознаваат на секој чекор на улица, па со задоволство застанува да се фотографира со минувачите бидејќи сака да ги почитува сите. По големиот спектакл во 1990 година, Змијанац често се враќаше во Софија, и одржа голем концерт во 2016 година пред бугарската публика.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

– Секогаш со нетрпение чекам да пеам во Софија или каде било во Бугарија бидејќи таму се чувствувам како дома. Не е важно, кога шетам, луѓето ми приоѓаат да сликам, исто како и тука, и јас секогаш сакам да одам таму. Концертот што го одржав во 1990 година остана во моето најмило сеќавање, бидејќи атмосферата, сама по себе, беше прекрасна. Не сакам да зборувам за пари, ретко зборувам за тоа, но тогаш заработив многу пари. Ако треба да ви кажам приближно колку пари заработив, ќе го споредам со фактот дека по враќањето можев да купам три згради на улицата Кнез Михаилова. Тогаш добро се снајдов. Многу пеев балади на почетокот на мојата кариера, а дури подоцна убавите и весели. Така оди, но отсекогаш сум била искрена со публиката и тоа е важно – вели Весна.

ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац
Фото Инстаграм/Весна Змијанац
ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац
ФОТО: Инстаграм/ Весна Змијанац

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close