Кафе муабет

ВЕНЧАНИЦИ ОД ФИЛМОВИТЕ КОИ ГО ОДЗЕМААТ ЗДИВОТ: Одберете фустан во кој ќе изгледате како холивудските актерки!

Најубавите венчаници од филмското платно

Секоја девојка сонува на својот посебен ден, денот кога ќе го каже судбоносното “ДА”, да има совршена венчаница.

foto Bride Wars

Раскошна, гламурозна, со нежни детали во која ќе изгледате како од бајките, дали можеби и вие сте сонувале за ваква венчаница?

Филмскиот свет понуди голем избор на венчаници, кои се воедно раскошни и гламурозни, па можеби и вие ќе се одлучите за некоја од нив.

foto Bride Wars

Секако не е лесно за една невеста да го одбере својот венчален фустан, па еве неколку предлози.

Оваа венчаница е дизајнирана од Вера Ванг за филмот Војна меѓу невестите во 2009 година, но изгледа безвременско и модерно, па и сега може да биде инспирација за венчаница со која ќе прошетате до олтарот на вашиот голем ден.

 

Вистински бум на филмското платно направи венчаницата на Кери Бредшо. Раскошна, со наболи во долниот дел од фустанот, отворен во горниот дел, и дава акцент на рамената. Оваа венчаница совршено одговара на послаби девојки кој сакаат да го истакнат горниот дел од телото.

Оваа венчаница беше креација на Вивиен Вествуд.

 

Во филмот Funny Face (1957) Одри Хепберн се појави во прекрасна кратка венчаница, која и денес може да биде ваш избор. Иако филмот е стар повеќе од 50 години, сепак оваа венчаница одлично би прилегала на девојка која не ги сака класичните долги венчаници со чипка и голема корпа.

Audrey Hepburn

Оваа галерија на венчаници од филмското платно, ќе ве воодушеви.

Погледнете ги во продолжение, па можеби ќе добиете инспирација за вашиот голем ден.

Кимберли Вилијамс во филмот Таткото на невестата
Сандра Булок во филмот Брачна понуда
Џенифер Лопез во филмот “За се е виновна свекрвата”
Блејк Лајвли во филмот Безвременската Аделин

 

Аманда Сеифред во филмот Мама Миа

Совет плус: Еве како да одберете совршена венчаница!

Кога одбирате венчаница, задолжително одете со оној на кој најмногу му верувате и знаете дека ќе ви каже која венчаница најдобро ви прилега.

foto instagram

Секоја невеста се фотографира во венчаниците кои ги пробува, но еве мала помош. Наместо фотографија, направете кратко виде во секоја од венчаниците и така ќе видите како ви прилега.

Многу е важно во венчаницата да се чувствувате удобно. Затоа немојте да бирате венчаница која е претесна, предолга, и во која не може да се движите. Запомнете вие сте ѕвездата на венчавката и едноставно треба да блескате.

foto instagram

Според модните дизајнери, најсоодветни за секоја девојка се класичните венчаници кои изгледаат безвременско и по 50 години.

foto instagram

Доколку не можете да се одлучите, прашајте ги продавачите во салонот, тие сигурно имаат некој совет за тоа која венчаница најдобро ќе ви прилега според обликот на телото.

foto instagram

Доколку сакате да го истакнете вашето тело, модните дизајнери препорачуваат венчаница во обликна “сирена”.

foto instagram

Доколку сакате да ги прикриете колковите и стомакот, во тој случај одберете венчаница која ќе биде со широк долен дел.

foto instagram

 

 

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close