MAMA

ВАГИ,ШКРОПИИ и СТРЕЛЦИ -пред вас е еден необичен ноември

Предупредување за сите припадници на хороскопскиот знак Вага

Вага – месечен хороскоп за ноември 2020 година

Ноември ќе биде месец во кој ќе се отвори вратата полна со можности пред вас

Предупредување за сите припадници на хороскопскиот знак Вага: само дисциплина, упорност и постојаност ќе ви помогнат да ги завршите сите планови што ги започнавте.

Подгответе се за големи потфати, но обидете се да бидете внимателни кога разговарате со други.Во првата половина на месецот, Вагите ќе го почувствуваат присуството на Лав. Тогаш нема да сакате да правите ништо. Затоа, треба да вложите максимални напори и да се борите против ова чувство.

Во втората половина на ноември, ќе направите Венера да предизвика кај вас љубов кон учењето и почетокот на истражувањето. Ќе биде совршено време за личен развој и образование. Размислете за нови курсеви, тоа ќе ви се исплати Големи промени ќе се случат во куќата: тајни и целосно непотребни сомнежи за жителите. Како и да е, околу 18 или 19 ноември, сите необјаснети случаи и проблеми на крајот ќе бидат решени.

На крајот на месецот посветете се на активности поврзани со работата и финансиите. Обидете се да избегнете кавги и недоразбирања, бидејќи последиците од овие настани можат да бидат фатални за вас.

Важни датуми во ноември: 6, 8, 12, 20, 24.

Определување: На крајот на месецот, ќе можете да најдете поддршка од други луѓе на кои секогаш можете да сметате. Нивното присуство ќе се почувствува особено за вас во финансиските прашања. Тие можат да бидат од голема помош во блиска иднина.

Шкорпија – месечен хороскоп за ноември 2020 година

Премногу оптимизам овој пат може да ви донесе големи разочарувања.Овој месец конечно ќе им докажете на сите за што сте способни. Повеќе нема да бидете во ничија сенка – дојдоа вашите 5 минути и сега ќе бидете во центарот на вниманието.

Ако врската со саканата личност не беше одлична во последно време, сега тоа ќе биде – во ноември, судбината е на ваша страна. Ако сте сами, тоа многу брзо ќе се промени, бидејќи пријатна и многу привлечна личност почнува да се „облекува“ околу вас.

Во средината на месецот, може да дојде до вистинска експлозија на чувства, по што лесно може да се појави свршувачка или целосно нова фаза во долгорочна врска. Ќе бидете пријатно изненадени од однесувањето на партнерот и ќе уживате во романтиката.

Финансиската состојба значително се подобрува и ќе има значителна помош од семејството.

Месечниот хороскоп предвидува дека ќе имате причина да прославите нешто навистина посебно во ноември.

Важни датуми: 2, 15, 20, 26, 28. Искористете ги добро.

Најважните совети: Внимавајте разликите во мислењата да не влијаат на вашите односи со најблиските, бидејќи можни се конфликти, особено на крајот на месецот. Не биди премногу оптимист за ништо, бидејќи тој ваш оптимизам сега може да се сврти против вас и да ви донесе големи разочарувања.

Стрелец – месечен хороскоп за ноември 2020 година

Ноември ќе биде празничен месец за вас. Ќе мора да се исклучите од многу активности.За да можете малку да се одморите, треба да ја завршите целата работа што ја започнавте. Иако не е од ваша природа да се одморите, ќе мора да го сторите тоа за да не полудите.

Разгледајте барем неколку дена одмор, ако не сте во можност да одморите. Бидете сигурни дека тоа ќе ви донесе корист и дека ќе доживеете неверојатни работи што ќе ви помогнат да се опуштите и да ги наполните батериите.

Некој во вашето опкружување погрешно ќе го протолкува вашиот став кон животот. Не дозволувајте да ве вовлечат во конфликти.

Во ноември, ќе откриете дека имате и некои нови одлики. Ќе сонувате соништа полни со фантазија и пикантерија. Ќе започнете да искусувате луѓе, места или одредени настани на крајно идеализиран и претеран начин – што никогаш порано не ви било карактеристично.Во втората половина на месецот ќе се чувствувате убаво, па ќе ги привлечете погледите на спротивниот пол. Haveе имате голема желба да доживеете судбоносна љубов.

Ова навистина може да се случи ако станете поактивни во општеството. Слободно бидете активни, нема да ве повреди.

Важни датуми во ноември: 2, 6, 16, 28, 30

Специјална забелешка: Одложете ја цената. Избегнувајте трговски центри, купувајте попаметно. Внимателно испланирајте го вашиот буџет.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close