Кафе муабет

Бoлнa исповед на Даниела Мартиновиќ што ќе ви го скрши срцето: „Му се обраќам на своето неродено дете”

Мајчинството ми е прилично тешка и лична тема, а од друга страна со оглед на тоа што сум пејачка е многу јавна...

Пејачката Данијела Мартиновиќ повеќе од 20 години беше во врска со колегата Петар Грашo, кој сега ја сака 15 години помладата Хана Хуљиќ.

фото инстаграм/Даниела Мартиновиќ
Фото: Мarko Prpic/PIXSELL

Пејачката имала голема желба да се реализира како мајка, а неодамна за јавноста си ја отвори душата и со својата интимна исповед на тема борба за потомство, шокираше многу жени.

фото инстаграм/Даниела Мартиновиќ
фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Исповедта на Данијела Мартиновиќ е искрена, а пејачката која покрај тоа што пее и пишува, еднаш објасни како се справува со тоа што не се исполнила во улогата на мајка, и како инспирацијата за создавање ја наоѓа во најтешките моменти.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ
фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

-Мајчинството ми е прилично тешка и лична тема, а од друга страна со оглед на тоа што сум пејачка е многу јавна. Понекогаш такви наслови за моето неостварено мајчинство ми изгледаат толку вулгарно, неточно. Затоа, во ранливите моменти на емоционална експанзија, почнав да пишувам, раскажувајќи приказна во една форма во која му се обраќам на моето неродено дете, на моето Малечко. Знаеш, оние долги ноќи кога имаш чувство дека немаат почеток или крај, чувство дека засекогаш ќе останеш заглавен во пукнатината на времето. Сакав да и кажам се од прво лице еднина – изјавила Данијела за Јутарњи пред неколку години, пренесува „Story.hr“.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ
фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ
фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Пејачката тогаш без тронка двоумење изјави и дека сака да се реализира како мајка и дека не се откажала од желбата, но сепак верува дека ако тоа не се случи, може да ја најде среќа без дете.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ
фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ
фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

-Детето е моја голема желба, никогаш не сум го криела тоа, но поради некоја причина се уште не се случило. Не се откажав од тоа да сум мајка, но го прифатив и фактот дека ќе можам да бидам среќна и ако тоа никогаш не се случи, изјави тогаш поранешната партнерка на Петра Грашо.

фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Грашо ја најде среќата со 15 години помладата Хана!

Пејачот Петар Грашо (45) пред неколку месеци раскина врска со пејачката Даниела Мартиновиќ и тоа по 24 години љубов.

Фото Инстаграм/Петар Грашо
фото инстаграм/Данијела Мартиновиќ

Веста за разделбата на овој пар многумина ги изнаенади, и покрај тоа што тие често изјавувале дека нема да се венчаат бидејќи таа помисла им создава клаустрофобија.

Сепак, Грашо по овој љубовен пораз, како што пренсуваат хрватските медиуми, продолжил понатаму– и тоа како!

Фото инстаграм/Петар Грашо

Новата љубов на Петар е Хана Хулиќ, 31 годишната ќерка на славниот музичар Тони Хулиќ.

фото Инстаграм/Хана Хулиќ

Хана и Петар повеќе не ја кријат љубовта, па неодамна и се фотографирани заедно на една прошетка низ Сараево.

Хана е бремена?!

Но неодамна се појави информација во медиумите, дека наводно Петар чека дете со Хана, но тоа тој го демантираше.

Фото инстаграм/Петар Грашо

– Прв пат слушам за тоа како и за многу информации кои се пишуаат овие денови, но ова не е вистина, рекол Петар.

Хрватскиот композитор Тончи Хуљиќ се огласи по веста дека неговата ќерка запловила во врска со 14-години повозрасниот Петар Грашо.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ
Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

-Разбирлив ми е интересот на медиумите и јавноста за врската помеѓу Петар и Хана, но јас никогаш до сега јавно не сум се огласувал на теми поврзани со приватниот живот на моето семејство и на луѓето со кои работам.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

Сличен став имаат и Петар и Хана кога станува збор за нивниот приватен живот, а покрај тоа Петар е и наш голем пријател. Ако се тие среќни, а гледам дека се, тогаш сме среќни и јас и мојата сопруга, рекол Тони за медиумите.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

Инаку, Петар и Хана во 2016 година го снимија дуетот „Срце без водач“, за кој музиката ја напиша Тончи, а текстот е на нејзината мајка.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close