Кафе муабет

Бременоста прекрасно и прилега: Гордиот татко Петар Грашо го објави првото видео од бремената сопруга Хана

Се спремаат за концерт...

По веста дека Хана Хуљиќ е бремена и по романтичната венчавка на младенците, Петар и Хана се подготвуваат за важен ден, голем концерт во Арена Загреб.

Фото нстаграм/Хана Хулиќ

Идниот татко на својот Инстаграм сподели видео од музичката проба на кое за прв пат се гледа неговата бремена сопруга Хана.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

Нејзиниот стомак веќе насира, лицето и блеска и очигледно е дека е задоволна од бременоста.

Под објавата на убавата трудница се редеа низа комплименти а парот не крие колку е среќен и ужива во брачниот живот.

Инаку Петар Грашо не сака многу да зборува за својот приватен живот, но пред извесно време за прв пат јавно ја коментираше својата неодамнешна венчавка со Хана Хуљиќ и откри неколку детали од венчавката и нивниот заеднички живот.

Фото Инстаграм/Хана Хулиќ

„Ако има двајца луѓе кои сакаат да бидат помалку експонирани надвор од својата работа, тоа сме јас и Хана. Медиумите само си ја вршеа работата, не се додворувам. Разговарав со новинари и пријатели, реков „Луѓе што повеќе?“ А тие ми рекоа дека нашите вести имаат најмногу кликови“, рече тој.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

„ На шега реков дека кога мене ми е толку полна капата, можам да замислам што е со другите луѓе.

Повеќето луѓе разбираат дека тоа апсолутно не е наша намера“, додаде тој.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

„Ние бевме двајца луѓе кои сакаа да се венчаат во круг на пријатели. Направивме мала грешка. Колку повеќе молчевме, толку повеќе бевме опкружени. Ми беше важно тонот да е поважен од сликата. Во еден момент кога стигнавме пред црквата, бевме принудени да дојдеме со автомобил, што и мене ми изгледаше чудно. Замислив дека ќе биде за рака, низ градот, ајде да ја направиме оваа убава работа“.

Фото инстаграм/Петар Грашо

„Меѓутоа, видов толку многу новинари, батериски ламби, ТВ екипи и луѓе што во еден момент навистина помислив дека тоа е скриена камера, што сега сите ќе речат: Еј, не си толку важен, само се шегувам, но изгледа дека бевме навистина важни тој месец. Луѓето кликаат, додека луѓето кликаат Грашо и Хана ќе бидат во медиумите.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

„Хана се презива Хана Хуљиќ Грашо бидејќи никогаш не сум им робувал на мачо варијанти дека жената треба да носи само машко презиме. Живееме опуштен и изненадувачки неврзан живот. Луѓето веројатно не можат да го сфатат тоа од весниците. Таа е лежерна во приватната сфера, а јас сум секогаш опкружен со авиони, сали, концерти и затоа можам да бидам со пријателите без блицови“, заклучи тој.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

Инаку пред неколку дена се огласи и мајката на Хана, Вјекослава Хулиќ која оваа година ќе добие една нова улога, баба, бидејќи нејзината ќерка Хана Хуљиќ е бремена со нивниот долгогодишен семеен пријател и пејач Петар Грашо.

ФОТО: Петар Грашо / Инстаграм

Медумите се уште пишуваат за венчавката на годината која се случи на 19 февруари во црквата Св. Доминика во Сплит пред педесетина најблиски пријатели и членови на семејството, а Вјекослава за Стори проговори за нивниот брак.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

– Тоа се двајца луѓе кои се сакаат, кои создаваат свое семејство и мислам дека нема ништо необично во тоа. Тие се како и сите други. Донекаде го разбирам интересот на публиката кога се во прашање јавните личности, но секогаш се држам да го задржам приватниот живот што е можно повеќе за себе, вели таа.

Фото Инстаграм/Петар Грашо

– Да знаат сите колку сме нормални и семејни луѓе, колку сме сите заедно… Не знам што мислат луѓето за тоа како живееме, додаде сплитската писателка и поетеса, откривајќи дека и покрај нејзиното заминување од семејниот дом, со Хана се слушаат секој ден.

ФОТО: Петар Грашо / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close