Кафе муабет

БРЕМЕНАТА МИА БОРИСАВЉЕВИЌ СО ОВАА ФОТОГРАФИЈА ПРЕДИЗВИКА БУРА ОД КОМЕНТАРИ: Погледнете што прави малата Ема додека мама се фотографира!

Го очекуваат второто девојче...

Познатата пејачка Миа Борисављевиќ е во поодмината бременост, и го чека своето второ дете со нејзиниот партнер, пејачот Бојан Грујиќ.

Пејачката објави емотивен момент на Инстаграм, додека нејзината ќерка Ема го допира бременото стомаче.

Инаку, Миа и Бојан неодамна дознаа дека очекуваат другo девој;e. Таа претходно истакна дека сака да роди уште една ќерка, Грујиќ посакувал момче, а нивната ќерка е воздржана.

Иако е воздржана, сепак малата Ема со нетрпение го очекува бебето, а тоа може да се види и по фотографијата која предизвика бура од емоции кај фановите.

-Сите сме многу возбудени, едвај чекаме да се роди бебето. Тој сака момче, јас сакам девојче. Имам сестра, таа е две години постара од мене и знам колку значи да се има сестра. И Бојан има и сестра, па смета дека треба да бидат брат и сестра. Тој смета дека секоја сестра треба да има брат, а јас мислам дека секоја девојка треба да има сестра – посочи Борисављевиќ неодамна за медиумите.

Многумина сè уште се заинтригирани од фактот зошто Миа и Бојан не стапнаа на лудиот камен, па таа накратко објасни …

– Не знам, ние славиме секој ден, не е важно дали така ќе ги собереме пријателите. Вака сме си самите доволни. Не размислуваме на темата за венчавката – рече тогаш Миа Борисављевиќ.

Инаку Миа постојано споделува фотографии на својот Инстаграм профил, и многумина коментираат дека пејачката е посветена сопруга и мајка.

Во продолжение неколку фотографии од ова прекрасно семејство…

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close