Кафе муабет

Бремената девојка на Андрија Милошевиќ искрено за гестацискиот дијабетес: Морам да внимавам колку јадам, ги бројам калориите!

Ситно брои до породувањето...

Актерската двојка Андрија Милошевиќ и Александра Томиќ гостуваа во емисијата „Сè на сè“ и по тој повод пред водителката Марија Килибарда, открија како се подготвуваат за доаѓањето на првото дете.

фото принтскрин

Александра треба да се породи за еден месец, а според нејзиниот партнер, не само што не е трудница со барања, туку херојски ја поднесува бременоста.

Актерката откри дека мора особено да внимава на калориите поради гестациски дијабет кој се појавил за време на бременоста…

фото принтскрин
фото принтскрин

“Морам да се грижам за калориите. Затоа што добив гестациски дијабетес за време на бременоста, кој се надевам дека е привремен. Велат дека тоа е честа појава. Не би сакала да правам врева околу тоа. Но, треба да се грижите за внесот на јаглени хидрати, да се намали малку. Значи морам да внимавам за да се чувствувам добро. Затоа што носам џин. Јас сум мала жена и дури сега ако не се грижев за храната, веројатно би било екстра тешко. По породувањето морам брзо да се вратам на штиците“, изјави Александра.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

За потсетување, актерот Андрија Милошевиќ веќе десет години е со својата избраничка Александра Томиќ, која исто така е актерка. Тие двајца неодамна ѝ кажаа на јавноста дека нивното семејство наскоро ќе стане побогато за уште еден член.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ
ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Андрија неодамна ја потврди убавата вест и изјави дека има моменти кога ќе зборува за тоа. Најверојатно поради фактот дека бременоста на актерката е ризична парот не сака да зборува предвреме за тоа што ги очекува во иднина.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ
ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ
Фото Инстаграм/Алекдсандра Томиќ

– Многу сум среќен поради добрата вест. Не го криеме. Ќе дојде време кога јавно ќе зборуваме за тоа. Еуфоријата е голема. Благодарам на сите луѓе за честитките. Ќе има можности да се зборува за се во јавноста – изјави актерот за медиумите.

ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ
ФОТО: Андрија Милошевиќ / Инстаграм
ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ
ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ
ФОТО: Инстаграм/ Андрија Милошевиќ

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close