Кафе муабет

Бојана Родиќ покажа како изгледа во костим за капење во деветтиот месец од бременоста!

Убавата Бојана облече бел костум за капење и направи селфи кое ги воодушеви нејзините следбеници на Инстаграм...

Бремената Бојана Родиќ, снаата на познатата пејачка Гоца Божиновска ужива во деветтиот месец.

фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ

Имено на Бојана очигледно не и пречат високите температири. Таа сега се подготви за на плажа и покажа како изгледа во деветтиот месец од бременоста . Фановите беа изненадени од ова здание на Родиќ.

фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ

Убавата Бојана облече бел костум за капење и направи селфи кое ги воодушеви нејзините следбеници на Инстаграм, па сите коментираа дека изгледа феноменално и дека и годи бременоста.

фото инстаграм/Бојана Родиќ

Да потсетиме, синот на Гоца Божиновска и Зоран Шијан, Мирко Шијан и неговата свршеница Бојана Родиќ одлучија тајно да се венчаат. Иако планираа голема свадба и свеченост, се чини дека се откажаа од ваквиот план, па на интимната церемонија ќе присуствуваат само членовите на најблиското семејство и кумовите.

фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ

Инаку пред извесно време Гоца се налутила поради тоа што младите како што вели фрлаат пари на непотребно реновирање.

фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ

Иако важи за жена која е многу попустлива кон својот син и снаата сепак пејачката не можеше да попушти за една работа па се скара со Бојана и Мирко. Имајќи предвид дека сега живеат во нејзината куќа во Сурчин, Бојана и Мирко го реновираа спратот каде што ќе живеат со бебето што е на пат.

фото инстаграм/Бојана Родиќ

Сепак, она што не и се допадна на Гоца е што тие сега започнаа со реновирање на базенот и дворот, и како што вели, во никој случај не е време тие да го сторат тоа сега. Со оглед дека ќе станат родители за еден месец и дека ќе им требаат многу пари за нивниот син, реновирањето на базенот може да почека:

фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ

– Гоца се изнервира затоа што смета дека воопшто не бил моментот да се реновира базенот, ништо не му недостасувало ниту на стариот. Прво, дадоа многу пари за да го реновираат спратот а сега се преселија во дворот. Ставиле нови плочки, купиле дрво од банана, големи лежалки од трска, го ставиле сето тоа покрај базенот, а вечерта целиот простор сјае како Лас Вегас. Потрошија скоро 10.000 евра. Покрај базенот има дел со лулашка и клацкалка, а сега Бојана и Мирко планираат да го претворат во парк за нивниот син – открива соседот на Гоца.

фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ

– Бојана навистина има стил и на Гоца и се допаѓа сето тоа, но смета дека претеруваат, бидејќи сега ги чекаат поважни работи. Таа вели: Сега кога бебето треба да пристигне, тие го трошат своето време на глупости, и жената е во право. Сепак, тие се млади, не почувствувале што значи да се нема и каква е борбата за парите, Гоца им дава совети, но никој не ја слуша – открива соседот.

фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ

Инаку, Бојана Родиќ се најде во центарот на вниманието на медиумите кога нејзината сестра Богдана се омажи за Вељко Ражнатовиќ, а потоа таа исто така влезе во врска со Мирко и дополнително ја заинтригира јавноста.

фото инстаграм/Бојана Родиќ
фото инстаграм/Бојана Родиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close