Кафе муабет

Бојана Родиќ ги засени сите присутни: Се појави на славата на Цеца и одржа модна лекција!

Сестрите Родиќ се појавија на слава кај Цеца...

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ го прослави Свети Никола во кругот на семејството во својата куќа во Белград.

фото инстаграм/Цеца Ражнатовиќ

На прославата меѓу другите се појави и Мирко Шијан со својата сопруга Бојана Родиќ.

Фото Инстаграм/Бојана Родиќ

Со ова паднаа во вода сите шпекулации дека тој и неговиот кум Вељко Ражнатовиќ не се во добри односи.

Фото Инстаграм/Бојана Родиќ

Секако, Мирко се појавил во друштво на невенчаната сопруга Бојана Родиќ, додека неговата баба Гоца Божиновска се согласила да остане дома за да се грижи за внукот Зоран.

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ
Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ
Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

Бојана се појави во ултра модерна комбинација и ги засени сите гости. Таа се одлучи за многу модерна комбинација на облека која вклучуваше панталони и сако во цветен дезен, додека горниот дел го спои со чевли во т.н. „голи“ нијанси.

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

 

Како што пренесуваат медиумите, Вељко синот на Цеца, цел ден го поминал во својот дом за да и помогне на мајка си околу подготовките за славата.

Фото: Инстаграм/ Бојана Родиќ

На славата беа и сестрите на Богдана, Бојана и Наташа, а како изгледаа сите три погледнете во продолжение:

фото инстаграм/Наташа Родиќ
Фото Инстаграм/Наташа Родиќ

Ккао што можеше да се забележи од видеата и фотографиите кои ги споделуваше пејачката присутните, во домот на Ражнатовиќ било многу весело а како секогаш сите беа добро скоцкани.

Внимание привлече и ќерката на Цеца, Анастасија Ражнатовиќ која за оваа пригода одбра црн фустан свечен фустан и беше поприлично расположена и весела за нивната куќна слава.

Фото: Инстаграм/ Анастасија Ражнатовиќ

Носеше фустан кој го откри едното раме, а совршената шминка дополнително ја истакна нејзината убавина.

Фото: Инстаграм/ Анастасија Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Анастасија Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Анастасија Ражнатовиќ
Фото: Инстаграм/ Анастасија Ражнатовиќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close