Кафе муабет

Бојана Родиќ во седмиот месец од бременоста ужива со сестра си и вереникот на базен!

Двојката претежно ги поминува деновите на базен пред семејната куќа во Сурчин...

Бојана Родиќ е во седмиот месец од бременоста и ситно брои до породувањето.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм
фото Инстаграм

Таа и нејзиниот избраник Мирко Шијан, синот на пејачката Гоца Божиновска, го очекуваат своето прво дете и планираат прекрасна венчавка наскоро.

Мирко дава се од себе да и ја исполни секоја желба на Бојана, а двојката претежно ги поминува деновите на базен пред семејната куќа во Сурчин.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Една од таквите сцени ја забележа нејзината сестра Наташа Родиќ, која е честа гостинка во домот на Шијан со друштвото.

фото инстаграм
фото инстаграм

Инаку вчера во медиумите излезе веста дека Шијан наводно не може да се согласи со неговата мајка, пејачката Гоца Божиновска, околу списокот на гости.

фото инстаграм

– Бојана е во седмиот месец и засега одлично се справува со бременоста, па решија да направат свадба. Реновирањето на куќата во Сурчин е при крај, а просторијата за бебето и целиот кат што тие го зедоа за себе веќе е завршен. Единствено што Мирко и Бојана не се согласуваат со Гоца, е кого ќе поканат на венчавката, бидејќи тие сакаат малку поинтима церемонија, а Гоца би го женела нејзиниот единствен син со многу гости – вели извор за списанието „Стар“, пренесуваат медиумите.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Бојана најде начин добро да заработува!

– Бојана е активна бремена жена. Иако нејзиниот стомак сега е многу голем, таа се однесува како порано. Таа оди на прошетка, излегува со своите сестри, не пропушта семејни прослави. Па, ја видовте на првиот роденден на внукот Жељко, таа е како чигра – изјави неодамна извор за „PulsOnline.rs“.

фото инстаграм

– Иако поединци злонамерно коментираат дека Бојана богато се омажила, иако тие двајцата сè уште не се во брак, секој што ја познава знае дека таа не е од таа приказна. Нивното семејство секогаш живеело добро и ништо не и недостасувало ништо ниту на неа ниту на нејзините сестри.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

– Воспитани се уште од рана возраст за да го ценат секој динар, а ако поминете низ Тител, сите ќе ви кажат колку се вредни девојките. Тие секогаш им помагале на своите родители, дури и кога имале многу обврски околу факултетот – додаде изворот.

фото инстаграм

„Слушам како некои луѓе велат дека се напудриле и излегуваат надвор. Па, што е важно?! Која млада девојка не сака да се средува?. Но, разликата е во тоа што тие секогаш знаеја како да ги засукаат ракавите и да помогнат во сè, освен во оние типично машки работи.

фото инстаграм

– Откако е со Мирко, Бојана исто така секогаш доаѓаше во Тител да им помогне на своите родители. Сега, поради бременоста, се разбира, никој не може да го очекува тоа од неа. Сепак, и покрај тоа што Мирко е доброситуиран таа сепак сака да има свој динар, па склучи договор со неколку брендови што ги рекламира на социјалните мрежи – продолжува изворот.

фото инстаграм
фото инстаграм
foto instagram
foto instagram

– Ја следат околу 50 илјади луѓе и медиумите постојано пишуваат за неа, па не е ни чудо што и испраќаат толку многу работи за рекламирање. Во исто време, таа е многу убава девојка, па ја следат и клинки. Ете, на неа ништо не и фали со Мирко, но кога ќе се навикнеш на својот динар од мали нозе, тогаш тоа никогаш не се менува – заклучи изворот.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close