Uncategorized

Боки 13 го прослави роденденот во затвор: Емотивната порака што ја доби од мајка си го расплака- еве што му посака на својот син единец!

Го прослави својот 36-ти роденден...

Бојан Јовановски во јавноста познат како Боки 13 Бојан беше осуден на девет години затвор како претседател на невладината организација „Меѓународен сојуз“.

Фото: Инстаграм/ Бојан Јовановски

Македонскиот шоумен, по апсењето во акцијата „Рекет“ заврши во истражниот затвор „Скопје“ каде вчера го прослави својот 36-ти роденден.


Тој беше затворен на 15 јули 2019 година, а Основниот кривичен суд Скопје на 18 јуни 2020 година првостепено го осуди на девет години затвор, а разрешената македонска специјална обвинителка Катица Јанева на седум години затвор.

Фото: Инстаграм/ Бојан Јовановски

Како што беше напишано претходно, неговата жалба на решението на скопскиот Кривичен суд за притвор неколку пати беше одбиена, како и барањето да биде префрлен во куќен притвор поради лошата здравствена состојба.

Фото: Инстаграм/ Бојан Јовановски

Тој во неколку наврати истакна дека неговата мајка е негова најголема поддршка, и во моментите кога бил дискриминиран, повредуван, понижуван, навредуван, издржувал се благодарение на неа.

Фото: Инстаграм/ Бојан Јовановски

Вчера по повод неговиот роденден Јасмина Јовановска, мајката на Боки, напиша емотивна порака со која му го честиташе роденденот на својот син единец.

Фото: Инстаграм/ Бојан Јовановски
Фото: Инстаграм/ Бојан Јовановски
Фото: Инстаграм/ Бојан Јовановски

-На денешен ден 1986-та година во 17,20 часот го родив мојот син единец Бојан. Денеска го прославува својот 36-ти роденден, му посакувам пред се и над се да ни е жив и здрав,а за останатото ќе се бориме заеднички и до крај. Среќен роденден Бојан, да си ни жив и здрав, напиша неговата мајка.

Неодамна Боки на официјалната Фејсбук страна се обрати до пријателите за кои вели дека сфатил дека се лицемери и посочи дека се чувствува добро и никогаш нема да го прости лицемерието од одредени личности.

Фото: Инстаграм/ Бојан Јовановски

-Кога бев добро, сите тие многу ме “сакаа” и “почитуваа”… во контекст на тоа имам едно прашање:
Можете ли да ми кажете на кој ден се слави Светата лага? Затоа што морам да испратам честитки до неколку луѓе…

Фото: Инстаграм/ Бојан Јовановски

Единствениот порок што не може да се прости е лицемерието. Покајанието на лицемер е само лицемерие, па затоа простување нема! А, да и уште една работа, жив сум, менталната хигиена ми е на добро ниво, фала му на Бога, се држам бидејки несомнено знам дека животот е тркало и дека кармата е озбилна кучка, напиша Бојан на својот официјален Фејсбук профил.

Фото: Инстаграм/ Бојан Јовановски

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close