Кафе муабет

Богато се омажи но не сака да зависи од сопругот- Бојана Родиќ работи со “полна пареа” во седмиот месец од бременоста!

Иако поединци злонамерно коментираат дека Бојана богато се омажила, иако тие двајцата сè уште не се во брак...

Бојана Родиќ и нејзиниот избраник Мирко Шијан, кој е син на познатата пејачка Гоца Божиновска го чекаат своето прво дете. Имено на Божиќ годинава парот реши да ја сподели убавата вест со јавноста па тогаш пејачката рече дека е пресреќна што ќе стане баба а за Бојана во секоја прилика вели дека прекрасна снаа, добро воспитана девојка, вредна и која не мирува дури ни во бременоста.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

– Бојана е активна бремена жена. Иако нејзиниот стомак сега е многу голем, таа се однесува како порано. Таа оди на прошетка, излегува со своите сестри, не пропушта семејни прослави. Па, ја видовте на првиот роденден на внукот Жељко, таа е како чигра – изјави извор за „PulsOnline.rs“.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

– Иако поединци злонамерно коментираат дека Бојана богато се омажила, иако тие двајцата сè уште не се во брак, секој што ја познава знае дека таа не е од таа приказна. Нивното семејство секогаш живеело добро и ништо не и недостасувало ништо ниту на неа ниту на нејзините сестри.

– Воспитани се уште од рана возраст за да го ценат секој динар, а ако поминете низ Тител, сите ќе ви кажат колку се вредни девојките. Тие секогаш им помагале на своите родители, дури и кога имале многу обврски околу факултетот – додаде изворот.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

„Слушам како некои луѓе велат дека се напудриле и излегуваат надвор. Па, што е важно?! Која млада девојка не сака да се средува?. Но, разликата е во тоа што тие секогаш знаеја како да ги засукаат ракавите и да помогнат во сè, освен во оние типично машки работи.

фото инстаграм

– Откако е со Мирко, Бојана исто така секогаш доаѓаше во Тител да им помогне на своите родители. Сега, поради бременоста, се разбира, никој не може да го очекува тоа од неа. Сепак, и покрај тоа што Мирко е доброситуиран таа сепак сака да има свој динар, па склучи договор со неколку брендови што ги рекламира на социјалните мрежи – продолжува изворот.

фото инстаграм
фото инстаграм

– Ја следат околу 50 илјади луѓе и медиумите постојано пишуваат за неа, па не е ни чудо што и испраќаат толку многу работи за рекламирање. Во исто време, таа е многу убава девојка, па ја следат и клинки. Ете, на неа ништо не и фали со Мирко, но кога ќе се навикнеш на својот динар од мали нозе, тогаш тоа никогаш не се менува – заклучи изворот.

фото инстаграм
фото инстаграм

Бојана веќе се пресели во семејната куќа во Сурчин, а од свекрвата Гоца веднаш доби совет вреден злато, а пејачката и јавно проговори за тоа.

фото Инстаграм

– Никогаш немој да ми се жалиш, ти си неговата љубовница! Сега, што ќе направиш од него, таков и ќе биде твојот сопруг! Ако му попуштиш сега, заборави дека некогаш ќе имаш добар сопруг… …железото се кова додека е жешко – неодамна ја советуваше својата снаа пејачката.

фото Инстаграм
фото Инстаграм
фото Инстаграм

Парот сè уште не го објавил името што ќе му го дадат на својот син но според локалните медиуми, двајцата уште на почетокот на бременоста избрале имиња за бебето.

foto instagram
foto instagram
фото Инстаграм

Наводно Мирко би сакал детето да го носи името на неговиот покоен татко Зоран.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close