Кафе муабет

Блум е модерно име, ова е 21 век: Маја Шупут удри по хејтерите- искрено проговори за нејзиното бебе и сопругот Ненад кој и го промени животот!

Имено на почетокот Маја велеше дека нема да биде традиционално хрватско име и наиде на низа негативни коментари...

Пред помалку од два месец пејачката и претприемач Маја Шупут и нејзиниот сопруг Ненад го добија своето прво дете синчето Блум.

фото инстаграм

Нејзините обожаватели секојдневно уживаат во авантурите и деталите од нејзиниот семеен живот, кои таа ги споделува на својот Инстаграм профил.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

Секако најголем интерес кај јавноста уште за време на бременоста, пројави името што двојката реш да му го даде на своето синче.

Имено на почетокот Маја велеше дека нема да биде традиционално хрватско име и наиде на низа негативни коментари.

фото инстаграм
фото инстаграм

Таа и сопругот Ненад во последен момент се решија да му го дадат името Блум на својот наследник.

фото инстаграм
фото инстаграм
фото инстаграм

– Кога го донесовме дома, го гледавме со часови, сфативме дека тој е толку симпатичен, тој е едноставно Блум. Името е кратко, името е модерно, ова е 21 век и времињата се менуваат колку и тоа да не му се допаѓа некому. На крајот на денот, на никој не треба да му се допаѓа, тоа е навистина наш избор и името ќе го носи моето дете – раскажува г-ѓа Шупут Татаринов.

фото нстаграм
фото инстаграм

Таа исто така се пофали дека во слатките грижи и обврски и помага нејзиниот сопруг.

– Досега ги правиме сите ноќни стражари заедно, кога детето се буди, ние двајцата скокаме од креветот. Нема спиење, ние сме солидарни во ноќниот сегмент и никој од нас не сака да спие додека бебето плаче, му се менува пелена или се храни, дури и тоа не беше дел од договорот, но едноставно никој од нас не сака да пропушти момент со Блум- вели Маја.

Маја и претходно зборуваше дека нејзниот сопруг многу и помага, и дека воглавно тој е задолжен за ручекот.

– Мојот сопруг готви, јас само понекогаш чистам лук, дури и тоа не го правам добро. Она што го правам не е во ред, кога имаше карантин, чистев, но не би го правела тоа повторно. Јас не сум домаќинка, самата помисла да одам да чистам, да бришам прозорци, тоа ме нервира, но тоа е затоа што не можам. Не се сите за се. Јас можам да направам нешто да јадам, не е дека не можам, но нема да биде толку добро – признава таа.

фото инстаграм
фото инстаграм

Маја неколку дена по породувањето ги поздрави своите фанови и ја објави првата фотографија од своето синче Блум.

фото инстаграм
foto instagram
foto instagram

– Здраво екипо, дозволете ми конечно да се огласам … време е да се претставам со мојот карактер и име. Јас се викам Блум Татаринов (Bloom) и би сакал да им се заблагодарам на сите за честитките, убавите желби, подароците, позитивната атмосфера, прекрасните зборови и добредојде. Мајка ми и татко ми се пресреќни, постојано гугаат и пеат, разговараат со детски тон и со насмевка во нивните гласови. Ќе бидат многу среќни со мене. Возбуден сум за сè што ме чека и судејќи според вашата позитивност ќе има многу забави и радост во иднина. Уште еднаш благодарам за љубовта, Блум ве сака – напиша Маја на својот профил со фотографија од бебето.

фото инстаграм

Инаку по сите критики кои ги доби за името на детето, Маја на својата објава на Инстаграм објави дека според речникот на Кембриџ, зборот „блум“ значи здравје, убав изглед и енергија, а се повикала и на Names.org, наведувајќи дека името Блум значи „златно срце“ и „ пламен на змеј ‘. Блум, покрај цвеќето, го симболизира и челикот.

Tags

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close