Кафе муабет

Беше мажена за милионер, заедно поминаа 15 години, тој се прежени веднаш по разводот- ОВА Е ПОРАНЕШНИОТ СОПРУГ НА НИНА БАДРИЌ!

Големата љубов на сега веќе поранешната брачна двојка, беше крунисана со брак но по само три години тие се разделија.

Пејачката Нина Брадриќ беше омажена за милионерот Бернард Красниќ но сепак, овој брак не успеа, и покрај тоа што се чинеше дека нивната љубов е посилна од се.

фото: Инстаграм Нина Бадриќ
фото: Инстаграм Нина Бадриќ

Големата љубов на сега веќе поранешната брачна двојка, беше крунисана со брак но по само три години тие се разделија.

Фото: Facebook/Bernard Krasnic

Имено, Бернард моментално е оженет со Латица Иванишевиќ, за која велат дека е вистинска убавица.

фото: Инстаграм Нина Бадриќ
фото: Инстаграм Нина Бадриќ
фото: Инстаграм Нина Бадриќ

Инаку, Нина и Красниќ беа во врска 12 години, а во 2003 година се верија во Дубровник, потоа се венчаа, но нивниот брак не потраја, тие се разделија и продолжија и секој продолжи по својот пат.

Фото: Facebook/Bernard Krasnic

Венчавката од бајките се одржа пред 180 гости, а Нина блесна во фустанот на скапоцен бренд. Во тоа време, луда од љубов, неможеше ни да замисли дека ќе и дојде крајот по само три години.

Фото: Facebook/Bernard Krasnic
Фото: Facebook/Bernard Krasnic
Фото: Facebook/Bernard Krasnic

И, додека нејзиниот поранешен се ожени, Нина се уште е сингл.

– Верувам во средба на две лица, во запознавање со некои сродни души. Морам да признаам дека досега не сум го доживеала тоа, ниту една средба што би ме променила и би знаела дека тоа е тој. Со нетрпение го чекам тоа, дури и на седумдесет години – рече еднаш Нина за медиумите.

фото: Инстаграм Нина Бадриќ
фото: Инстаграм Нина Бадриќ
фото: Инстаграм Нина Бадриќ

Инаку за Нина Бадриќ познато е дека не сака компромиси кога е љубовта во прашање.

Нина во 2018 година ја растури свршувачката со избраникот Тин Брало (52) откако цела една година беа заедно.

фото: Инстаграм Нина Бадриќ
фото: Инстаграм Нина Бадриќ
фото: Инстаграм Нина Бадриќ

Нина му го врати свршеничкиот прстен на Тин кој е најпознат по својот бизнис со кафе во Босна и Херцеговина. Тие последната година беа во врска.

фото: Инстаграм Нина Бадриќ
фото: Инстаграм Нина Бадриќ
фото: Инстаграм Нина Бадриќ

Тие се разделија мирно и без скандали а ситуацијата беше очигледна поради тоа што пејачката се почесто се појавуваше сама, што само ги подзагреа приказните дека се разделени. Нина му го вратила прстенот од бело злато и со огромен дијамант кој и го дал за време на нивното романтично патување на Малдивите.

фото: Инстаграм Нина Бадриќ
фото: Инстаграм Нина Бадриќ

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close