Новости

Бев во врска, тој дојде и ми рече “Ќе бидеш моја или ничија” сега сме 23 години во брак- Пејачката открива шокантни детали за приватноста!

Јана била во врска кога го запознала својот сопруг

Познатаат српска пејачка Јана Тодоровиќ неодамна се преполови, и успеа да ослабне дури 20 килограми.

Таа го носи и епитетот пејачка која има најголеми гради на естрадата.

Јана веќе 23 години е во среќен брак со сопругот Иван, со кого ја има ќерката Кристина Џулијен а сега пејачката и открива како тие на необичен начин се запознале.

Својата љубовна приказна Јана ја раскажа во емисијата „Магазин ин“, а нејзиниот сопруг влезе во нејзиниот живот сосема неочекувано, додека таа беше во врска.

“Се запознавме пред точно 23 години во Косово, каде што и живеев и пеев. Тој дојде да ме слушне затоа што му требаше пејачка за неговиот ресторан што го отвораше во Минхен. Штом ме слушна,  „Два часа подоцна, тој ми пријде и ми рече:„ Ќе бидеш моја или ничија “. Вака изгледаше нашата прва средба“, рече пејачката.

„Покрај тоа, тогаш бев во врска, зошто сега би криела кога многу од моите пријатели знаат што се случуваше во тој момент, па по еден месец влегов во сериозна врска и се омажив за Иван. И така, ние сме заедно 23 години и имаме прекрасно мало девојче.

Нема да кажам дека падна на моето пеење, но мислам дека беше така “, призна Јана.

Јана Тодровиќ живее во замок, и тоа во Постбауер – Хенг, во близина на Нирнберг во Германија.

 

Овој замок пред пет години го купил нејзиниот свекор Свето Тодоровиќ и целиот имот се простира на 16 хектари.

Покрај дворецот има и езеро, помошна куќа, голем парк, посебен дел за животни. Дворецот се вика Каго Тодоровиќ и е изграден во барокен стил со ренесансна нота, и има неколку кули кои му даваат посебна убавина.

Јана важи за една скрoмна личност, и таа никогаш јавно не се експонира со богатството на своето семејство.

Во дворецот таа дури и го сними спотот за баладата „Јас сум твоја“, но не зборуваше дека тоа е нејзин имот.

Вредноста на овој дворец се проценува на неколку десетина милиони.

По овој повод пејачката повторно не сакаше да даде детали за својот дом.

-Никогаш не би го истакнала тоа, но кога веќе сте дознале, да кажам дека тоа е дворец на мојот свекор Свето, кого исклучително го почитувам и ценам. Ние сме големо семејство и тој е еден успешен и почитуван човек. Отсекогаш сум живеела скромно и во тој дух го воспитувам и своето дете, рече пејачката.

Таа фотографијата пред дворецот само еднаш ја објави на Инстраграм, и тоа пред три години. Тогаш се сликаше со својот свекор. Инаку, Свето Тодоровиќ со години живее и работи во Германија. Тој почнал со бизнис со камиони, а во последните години се занимава само со недвижности.

Јана и нејзиниот сопруг Иван Тодоровиќ поседуваат куќи ширум светот. Покрај недвижностите во Белград, Америка, Хрватска, Германија, тие имаат и луксузна лива во Шпанија.

Пејачката патува секаде по светот, но сепак најмногу сака да летува во куќата на Мајорка, во која често ги вика и своите колешки заедно да уживаат. Врзана е за Америка, каде ја роди ќерката Кристина Џулиен.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close