Uncategorized

Беа скарани со години: Ова е сестрата на убавата Шехерезад- живее во Америка, чисти куќи и шета кучиња

Се смирија...

Сестрата на познатата турска актерка Бергузар Корел, Зејнеп Корел, приредила вистинска тортура за семејството, кога решила да го тужи семејството на почетокот на 2020 година, по смртта на нејзиниот татко, и да води спор околу наследството.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Во таа тужба таа барала да го продаде имотот што му припаѓал на нејзиниот татко и да го подели наследството, пишуваат турските медиуми за настанот кој ги разниша односите меѓу неа и нејзината сестра, популарната Шехерезад.

фото принтскрин

За време на судскиот процес, сестрата на Бергузар Корел се спогоди со семејството и немаше дополнителни судења и случајот беше затворен.

фото принтскрин

Зејнеп ретко се појавува во јавноста, бидејќи не сака да се експонира, а за нејзината сегашна врска со нејзината сестра Бергузар само се шпекулира.

фото принтскрин

Сестрата на Бергузар Корел работи во Америка. Зејнеп Корел, која има два факултети и има напишано две книги и има работено во многу менаџерски компании, моментално чисти куќи за (63 €), а шета кучиња навечер за (11 €) од час.

фото принтскрин

– „Да, чистам куќи и шетам кучиња. Многумина велат: “Зошто го правите ова кога вашето семејство е богато?” Но не, работата не е срамна. Не се срамам од мојата работа“, изјави Зејнеп во една прилика.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

За потсетување, турската актерска двојка која имавме можност да ја погледнеме во серијата „1001 ноќ“ минатата година по трет пат се остварја во улогата на родители.

Фото Инстаграм/Бергузар Корел

Убавата Шехерзад, актерката Бергузар Корел, го донесе своето трето дете, девојчето на кое му го даде името Лејла.

Фото Инстаграм/Бергузар Корел

Актерката го привлече вниманието со својата необична љубовна приказна, со оглед на тоа што Халит поради неа ја остави бремената сопруга.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Неодамна нивното семејство се најде во фокусот на медиумите воглавно поради живеењето на две адреси.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Тие живеат на релација Лондон-Истанбул, а неодамна беше објавено дека трајно ќе се преселат во британската престолнина.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Сепак, на задоволство на нивните фанови, парот реши да го продоли животот во Турција, поради деловни и семејни обврски, а многумина се израдуваа на веста дека Бергузар по породувањето со ќерката Лејла, се враќа на малите екрани.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Покрај претставите, таа почна да работи и на некои телевизиски проекти, а со оглед на тоа дека поради децата беше на подолга пауза, оваа информација воодушеви многумина.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

– Само што почнав да читам сценарија, искрено. Ако има работа за која сум возбудена во вистинско време, можам веднаш да почнам – изјавила актерката на која дури и бил откажан еден голем проект бидејќи била бремена и не можела да се обврзе.

ФОТО: Бергузар Корел / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close