Кафе муабет

Бајковито украсено катче за принцезата на Луна и Марко – малата Миа пристигна, мама плачеше од среќа!

Први фотографии од бебето по пристигнувањето дома

Марко Миљковиќ ги изнесе сопругата и ќерката од болницата, па новопечената мама гордо покажа како изгледа креветчето на Миа.

Луна објави фотографија од својата наследничка додека лежи во креветчето потпрена на перници и постелнина во розова боја.

Тука се и играчките за малата Миа, а една од перниците е во облик на круна и на неа со големи букви пишува „Миа“.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Наследничката на Луна и Марко е облечена во розово комплетче и безгрижно спие во своето бајковито креветче.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Кога пристигнаа дома ги пречека Анабела, мајката на Луна, која и помогна на својата ќерка околу внуката.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Познато е дека Марко и Анабела не се во добри односи, но изгледа дека ги испеглале проблемите заради доаѓањето на бебето.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Марко Миљковиќ ги изнесе од породилното својата сопруга ќерката Миа која очигледно успеа да го смири зетот со бабата.

Иако Марко и Анабела по „Задруга3“ не беа во добри односи, пејачката веднаш по излегувањето од болницата на ќерката отиде во нивниот дом.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Таа прв пат во живо ја виде својата внука, а на својот Инстаграм профил објави фотографија на која што ја држи малата Миа во рацете.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

„Животе, ти благодарам“, напиша таа

Што се однесува до подарокот, таа претходно изјави дека за својата внука има подготвено плико, но и нешто традиционално од накит.

Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Инаку, новопечената мама изгледаше прекрасно по излегувањето од болницата. Таа носеше краток зелен фустан со кој ги изненади сите, а на лицето немаше ни грам шминка и повторно изгледаше свежо и одморено.

Фото: Принтскрин/ Република.рс

„Важно е дека сум добро, дека сум среќна, дека го водам бебето дома. Емотивна сум“, рече таа и заплака од возбуда пред новинарите кои беа пред болницата.

Фото: Принтскрин/ Блиц Забава, Фејсбук
Фото: Принтскрин/ Блиц Забава, Фејсбук
Фото: Принтскрин/ Блиц Забава, Фејсбук
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм
Фото: Принтскрин/ Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close