Кафе муабет

Барбара се огласи по апсењето на Дарко: Откри шокантни детали за раскинувањето- еве што кажа за конзумирањето на дрога

Повеќе не се заедно...

Пејачот Дарко Лазиќ е уапсен пред два дена, а алкотестот и наркотестот покажале дека фолкерот возел автомобил под дејство на алкохол, но и кокаин.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Тој е казнет со 200.000 динари и една година забрана за управување со моторно возило, додека Барбара Бобак тогаш изјавила дека дефинитивно ставила точка на нивната врска.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Жителите на Брестач, каде што живее Дарко Лазиќ, велат дека пејачот се сомнева дека неговата поранешна девојка Барбара Бобак си нашла друго момче.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

– Беа како рогови во вреќа. Се караа и се помируваа. Сепак, сега мислам дека дефинитивно е крајот. Слушнав дека Лазиќ се сомнева дека Барбара има друг и дека тоа е главната причина за колапсот на нивната врска – истакна соседот, кој инсистирал да остане анонимен.

фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Слично се наведува и друг жител.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

– Дарко секогаш не поздравува, фин е и културен. Тој работи во градината. Не му требаше ова. Велат жените го уништиле. Тешко е кога го носиш товарот на славата. Барбара не ја гледам веќе да доаѓа, а до неодамна доаѓаше постојано – заклучува сосетката за српски „Курир“.

фото инстаграм/Дарко Лазиќ

Мајката на Дарко, Бранка Лазиќ изјави дека е многу потресена, изнервирана и дека е загрижена. Таа изјавила дека не се слушнала со синот, иако Дарко одамна е пуштен од притвор.

Фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

Барбара, инаку, рекла дека не ја изненадила веста дека тестот покажал дека има дрога во крвта, и откри дека дефинитивно ставила крај на нивната врска.

Фото Инстаграм/Дарко Лазиќ

-Разговаравме, му реков да ме извести кога нема да биде во станот за да дојдам да си ги земам останатите работи – рекла Барбара и открила дали подготовките за нивната венчавка биле нагло прекинати…

фото инстаграм/Барбара Бобак

– Немаше подготовки за ништо, одамна ставив крај на сето тоа – остро изјави таа за „Ало“.

фото инстаграм/Барбара Бобак

Запрашана дали била информирана дека Дарко користи кокаин и како реагирала кога дознала дека тој бил позитивен на тестот за дрога, Барбара рече:

фото инстаграм/Барбара Бобак

– Никој не треба да го интересира дали сум била информирана или не. Реагирав неизненадувачки.

Фото Инстаграм/Барбара Бобак

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close