Кафе муабет

Атина Тошиќ порасна во вистинска убавица: Ја наследи убавината од мама, прошета по модните писти- еве како изгледа сега наследничката на Душко и Јелена

Атина е вистинска лепотица...

Атина Тошиќ, постарата ќерка на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ, привлекува внимание со својот изглед, најмногу поради тоа што се повеќе личи на нејзината мајка.

Фото принтскрин/Инстаграм

Атина и нејзината сестра Ника неодамна прославија роденден, а Атина наполни 14, а Ника 13 години. Јелена ја роди втората ќерка на роденденот на првата.

Фото Инстаграм/Атина Тошиќ

Убавата Атина за кратко ќе ја достигне висината на мајка си од 180 сантиметри. Атина пред да се повлече од социјалните мрежи го привлече вниманието покажувајќи исклучително чувство за мода.

Фото Инстаграм/Атина Тошиќ

Пред три години за прв пат се најде во улога на модел и како вистински професионалец се прошета на модната писта, на детска модна ревија што се одржа во Белград.

Фото Инстаграм/Атина Тошиќ

На социјалната мрежа Инстаграм се појави видео од едно гостување на Јелена Карлеуша каде таа дојде со малата Атина. Видеото предизвика воодушевување кај следбениците кога Карлеуша и пееше песна на својата ќерка.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA – FAN PAGE (@blog.of.jk)

Да потсетиме, Карлеуша за роденденот ги однесе ќерките во Виена, каде ги изнесе на гламурозна вечера, на која не присуствуваше нивниот татко Душко.

Фото принтскрин/Инстаграм

Јелена и Душко долго време го привлекуваа вниманието на медиумите по објавата дека се разведуваат.

Фото принтскрин/Инстаграм

Парот е во центарот на вниманието на јавноста од почетокот на 2022 година, особено откако пејачката го пријавила сопругот за насилство на 7 јануари, Божиќ.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

После тоа нивната врска се најде под лупата на фановите, а во изминатите месеци ја информираа јавноста дека поднеле барање за развод.

фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Атина Тошиќ

Пејачката иако во неколку наврати ја менуваше приказната, дефинитивно ги изненади сите кога на споменатиот настан откри дека се уште живее под ист покрив со Тошиќ.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Исто така, додала дека не е разведена!

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

– Не го спомнав разводот. Морам да кажам дека не сум разведена и дека живеам под ист покрив со Душко. Вечерва венчаницата беше дел од мојата улога, ако сакате уште една вистинска венчаница и брак, тогаш прво ќе морав да се разведам. Ако ја кажам вистината, можеби адвокатот на Душко повторно ќе ги повика медиумите да се изјасни, не можам повеќе да се занимавам со адвокати и проблеми – низ смеа истакна Јелена, па повторно ги збуни сите.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

На прашањето дали таа и поранешниот фудбалер поднеле документи за развод, пејачката одговори – не.

фото инстаграм/Јелена Карлеуша

– Не сме. Нека пишуваат што сакаат и кој што сака, исто како порано. Мене тоа ме погодува исто како кога комарец ќе касне слон. Никому ништо нема да објаснувам – изјави таа за новиот број на магазинот „Стори“.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Што точно се случува меѓу сопружниците не е познато, останува да дознаеме со текот на времето.

Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша

Јелена посочи и дека е при крај со новиот албум „Алфа“, кој нејзините обожаватели го чекаат цела деценија, па секојдневно поминува по неколку часа во музичкото студио.

Фото Инстаграм/Атина Тошиќ
Фото Инстаграм/Атина Тошиќ
Фото Инстаграм/Атина Тошиќ
Фото Инстаграм/Атина Тошиќ
Фото Инстаграм/Атина Тошиќ
Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша
фото инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
фото инстаграм/Јелена Карлеуша
фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
фото инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото: Инстаграм/ Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша
Фото Инстаграм/Јелена Карлеуша

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close