MAMA

Астролог откри зошто вторникот е најпредизвикувачки ден во неделата: Еве што треба да направите

Во понеделник, работете на вашиот физички изглед

Неделата ја започнуваме со транзитот на Месечината преку знакот Лав, што ни носи потреба да го истакнеме нашето его, да бидеме во центарот на вниманието и да доминираме.

Во понеделник, работете на вашиот физички изглед. Блескајте на првиот ден од неделата и поставете намера да ги работите работите што ги сакате и уживате. Направете нешто сосема поинакво овој ден, излезете од рутината и вообичаените обрасци на однесување или шоkирајте ги луѓето со вашиот нов изглед или изјави, за да ја исполните потребата за промена.

Оваа недела не е толку зафатена. Двата главни дена се вторник и четврток, кои треба да ги искористите најмногу.

Вторник е ден во кој имаме два планетарни аспекти, од кои едниот е крајно поволен, а другиот предизвикувачки. Поволниот аспект е добар да се користи за длабински трансформации и промени, особено во областите на здравјето, рутината, работното место и работата.

Започнете нова диета, одете на прегледи или закажете состанок со лекар. Исто така, работата што се нуди деновиве носи поголема моќ и подобра позиција. Обрнете внимание на односите што ќе ги имате овие денови, особено во вторник, бидејќи тоа ќе ви донесе значајни согледувања за вашиот живот.

Областа на љубовни врски носи немир, потреба за слобода и прекини. Очекувајте неочекувано на овој ден кога се во прашање емоционалните врски. Сосема ненадејно за заљубување, или почеток на врска со личноста која најмалку ја очекувате, но и раскинувања и разводи.

За да ја исполните симболиката, бидете непредвидливи и направете нешто сосема неочекувано. Исто така, не држете се до рутина на овој ден и внимавајте на финансиите. Можете да потрошите повеќе од планираното.

Во среда ќе се занимавате со секојдневниот живот, обврските, чистењето на канцеларијата и чистењето на просторот за живеење. Грижете се за вашето здравје, особено за стомакот. Ќе ве иритираат ситниците и ќе забележувате грешки на секој чекор. Ова ќе доведе до прекумерна критика во комуникацијата и ќе се воздржи од протерување и инсистирање на ситници во стилот на „афионско семе“.

Во четврток, имаме спектар на транзит на Месечината, два планетарни аспекти, како и новата Месечина, што ќе донесе промена на многу настани, ситуации и односи низ кои ќе поминете. Многу приказни, комуникација, документи и повици ве очекуваат тој ден.

Бидете точни и прецизни во комуникацијата и договорите и внимавајте да не претерувате со активности. Може да се закажат два состаноци, разговори или состаноци истовремено, што ќе донесе напнатост и конфузија, но и недоразбирање.

Почитувајте го распоредот и проверете ги сите планирани активности двапати Новата месечина ќе има најголемо влијание врз луѓето со потписник или знак на Девица, како и луѓето со планети во тој знак. Две недели по новата месечина е одлично да поставите промени во вашата дневна рутина, здрави навики и рамката на вашето работно место.

Поставете долгорочни цели во четврток и слободно започнете го процесот на проекти за кои е потребна ваша дисциплина, фокус и упорност.

Петок е идеален ден за љубов и уживање. Ако сте истоштени и преморени во претходните денови, поставете го петокот да се одмори и да уживате повеќе, особено со вашиот партнер. Месечината е на тој ден во знакот на Вага, која ја бара и буди во нас потребата за хармонија и хармонија, особено преку партнерства.

Викендот ни носи напнатост, предизвици и недоразбирања преку односите со луѓето што ги сакаме, претежно со емотивен партнер.

Многу врски можат да завршат овој викенд, додека други ќе почувствуваат напнатост, напнатост, растојание и растојание. Просторното растојание е опција и за многу парови. Старите проблеми и пречки сега повторно излегуваат на површина.

Неделата ја завршуваме со размислувања за финансии и заеднички имот, незадоволство и страв од напуштање и / или сиромаштија.

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close