Кафе муабет

Аркан ме научи на се што знам: Цеца за прв пат јавно откри детали што никој не ги знаеше

Имено Цеца истакна дека од него научила многу, и посочи дека најважното од се што ја научил Аркан е тоа како да се однесува и да биде дама, бидејќи била многу млада кога го запознала...

Светлана Цеца Ражнатовиќ неодамна се појави на настап во Црна Гора, каде патуваше со нејзиниот сегашен партнер Богдан Срејовиќ.

Фото Инстаграм/ Богдан Срејовиќ
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Таа зборуваше за досега непознати детали поврзани со бракот со нејзиниот покоен сопруг Жељко Ражнатовиќ.

Имено Цеца истакна дека од него научила многу, и посочи дека најважното од се што ја научил Аркан е тоа како да се однесува и да биде дама, бидејќи била многу млада кога го запознала.

Фото архива
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

– Дали е вистина дека Аркан инсистираше да носите кратки здолништа и секогаш да бидете секси на сцената? – беше прашањето.

– Вистината е. Ме обожаваше и ме научи на се. – рече Цеца.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

– На кои други совети се сеќавате и ги применувате денес? – Следуваше друго прашање:

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

– Се сеќавам на сите негови совети, а ги имаше многу. Ме научи како да го држам телото, како да држам чаша … Бев многу млада кога го сретнав, мислам дека го испив целиот ум на овој свет, но исто така бев одличен ученик. Сакав да учам и слушам. Јас сум остварена жена, немам проблем со егото и суетата, така што можам да го кажам сето ова.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
фото Инстаграм/Цеца Ражнатовиќ
фото принтскрин

– Кој повеќе личи на Аркан, Анастасија или Вељко?

ФОТО: Инстаграм/ Цеца Ражњатовиќ

– Го имаат најдоброто од него и од мене, а времето ќе покаже што кога ќе доминира. – рече Цеца за Ало.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Откако остана вдовица, Цеца како самохрана мајка се бореше со сите сили да ги доведе Анастасија и Вељко на вистинскиот пат, а Ражнатовиќ еднаш рече дека е свесен за жртвата што ја направила нивната мајка за да ги одгледа.

ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

– Таа се откажа од се, бидејќи поинаку е кога двајцата родители се грижат за растењето на нивните деца. Самохраниот родител мора да носи се на својот грб сам. Мајка ми беше јавно разоткриена цел живот и таа помина низ многу нешта. Сето ова дополнително ја влоши ситуацијата бидејќи со голем притисок од јавноста, Цеца мораше да биде добра мајка. Многу сум горд на неа, секогаш и засекогаш – рече неодамна Вељко Ражнатовиќ.

фото принтскрин
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм
ФОТО: Цеца Ражњатовиќ / Инстаграм

Tags

Препораки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close
Close